Tandem ako bol Sollar, Žitňanský a Barta sa už nevytvorí


By Ján Ivančík - Posted on 21 september 2009

"Avalanche na jeseň už ani zďaleka nie je tým, čo na jar. Chýba nám strelec, a tak sa tabuľkovému prepadu niet prečo čudovať," tvrdí brankár "Avs" Vladimír Kuric.

  

Pád na dvanáste miesto, strašidelné výkony.... To sú výsledky, ktoré produkujú Avalanche v jesennej šasti. Čo je príčinou týchto nežiadúcich javov?

"Mužstvo v druhej časti je úplne iné, niet sa čo čudovat," začal svoju analýzu brankár "lavín" Vladimír Kuric a pokračoval: "Nemáme strelca. Tradicia ako Sollar, Žitnanský, Barta sa už v našich farbách asi neobjaví, aj keď Barta má rok stop. Dovolím si povedať, že to bola najlepšia útočná trojica v lige. Sollara je taktiež veľmi škoda, mal výbornú techniku, veril si aj v súbojoch jedného na dvoch, ale uprednostnil iný šport."

Keď niet zakončovateľa

Strelec Avlananche naozaj chýba. Avlalanche na jeseň ešte nezvíťazili. Niektoré výsledky však neboli iba o prehre ale skôr dôvodom na hlboké zamyslenie. Prehry ako 1:11 proti Vydrám, 1:9 proti Demons a nedávno mimoriadne prekvapivý "výbuch" s Torpédami 3:12 by určite mali byť červenou kontrolkou v klubovej kabíne. Aké sú teda ciele Avalanche?

"Po jarnej časti sme boli šťukou, kedže prvé stretnutia sme každého potrápili. V prvej časti sezóny sme mali skóre po troch kolách 10:3, v druhej už 5:25!. Tak ako to vyzeralo v zo začiatku, že budeme útočiť na popredné priečky, teraz už ťaháme jedenásť, či dvanásť prehier za sebou v rade a budeme naozaj radi, ak sa nám podarí zachrániť v II. lige," poťažkáva si Kuric. "Zatiaľ to tak nevyzerá. Po prehrách s hlavnými ašpirantmi na zostup, s Petersonom a Torpédami je naša situácia zlá. S Petersonom sme po prvej tretine vyhrávali 5:0, nakoniec sme zápas nezvládli a prehrali sme 5:6. Ešte viac asi mrzí azda najhorší výsledok, aký sme v celej historií nemali,  prehra s beznádejnými Torpédami, veľmi prekvapivo 3:12!"

Ako už bolo povedané, chýba strelec. Odchod útočnej trojice Sollar, Žitňanský, Barta je citeľná. Fhbl zostal verný len posledný menovaný, klubovým farbám ale nie. Anton Žintňanský dáva svoju kvalitu znať i v prvej lige. Súperov dostáva do zúfalstva niekedy i troj, či štovrgólovou nádielkou.

"Tónko je výborný hráč, napokon to potvrduje aj v prvej lige, v drese ARC. Máme vytipovaných viacero mien, aj z I. FHbL, no uvidíme ako to dopadne. Do budúcej sezóny sa budeme sa snazit zložiť kvalitný a najmä konkurencieschopný mančaft," zamýšľa sa Kuric.

Dva zápasy v rade - prospejú alebo uškodia?

Posledné kolá priniesli nabitý program. Je to pre brankára, resp. klub výhodou, alebo skôr záťažou? "Je to v podstate dobre, padne to vhod. Keďže na tréningy sme chodili len traja, tak sme ich zrušili. Zídeme sa len na zápase v nedeľu a aj to nevieme kto pride. Preto je úplná prestavba muzstva nevyhnutnosťou. Čakáme len na záver sezóny," myslí si Vladimír Kuric, brankár Avalnache.

Posledný duel s Flyers, hlavným ašpirantom na postup, ukázal isté zlepšenie, no na body to bolo stále málo. Otázne je, či budú Avlanche pokračovať v progresívnom tempe, alebo sa nakoniec budú boriť až v bojoch o záchranu.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.