Tak slabú sezónu som ešte nezažil, tvrdí líder Capitals Matúš Moravčík


By Ján Ivančík - Posted on 30 september 2009

"Viaznú nám všetky herné činnosti od brány až po útok. Jedno sa nám ale odoprieť nedá, a to je snaha," povedal v rozhovore pre FHbL.sk Matúš Moravčík.

 

 

Prvoligista z Capitals sa túto sezónu nadmieru trápi. Nemastné-neslané výkony sem tam nadobudnú určitú formu, no na body to nikdy nestačí. Niet teda divu, že v tak vyrovnanom ročníku, akým jedenásty určite je, sa Capitals hráči Capitals ocitli na predposlednej priečke.

Prinášame Vám rozhovor s lídrom čierno-červených, skúseným hokejbalistom ostrieľaným z viacerých líg, Matúšom Moravčíkom.

V posledných dueloch ste preukázali značné zlepšenie hry, no na body je to stále málo. V čom vidíte najväčší problém?

"Keď mám byť úpimný, tak to viazne vo všetkom. Od brankára až po posledného hráča. Nikto a to naozaj nikto v našom klube nemôže byť so sebou spokojný. Na druhej strane však nikomu, ani jednému z nás nemožno uprieť, je snaha. Do každého duelu vstupujeme naplno, bojujeme a chceme, no skrátka to nejde."

Niektoré mužstvá postrádajú na zápase hráčov, Vám problém dochádzka momentálne nerobí...

"Určite aj tento aspekt hrá svoju rolu v pozitívnom slova zmysle. Veľa chlapcov tu u nás hrá svoju prvú sezónu, no sme tu ešte stále aj tí, ktorí sme boli pri založení klubu. Skúsenosti nám teda nechýbajú."

Momentálne klubové postavenie pravdepodobne nenapĺňa Vaše očakávania. Máte ambície ísť vyššie, alebo ste z tých, ktorým záchrana ku šťastiu stačí?

"Ambície sú stále, bez nich nemá zmysel hrať. Musím uznať, že tak zlú sezónu, akou je táto si Capitals nepamätá. Už iba nostalgicky spomíname na tie časy, keď sme skončili piati a bojovali o najvyššie priečky. Na druhej strane do ligy pribudlo mnoho nových a kvalitných mužstiev. Je to stále ťažšie a ťažšie."

Čo však môže tešiť je fakt, že tento rok by ste vypadnúť nemali. Trápiacich sa Tigrov ste dokázali poraziť vysokým rozdielom, a práve oni by mali byť ašpirant na priečku, o ktorú nik nemá záujem... Nasledujúci rok to však môže byť už iná pesnička.

"Nie je to hotová vec. Chlapci okolo Martina Halmeša nás môžu kedykoľvek predstihnúť. Stačia mínusové body, či kontumácia a môže byť všetko inak. Našou úlohou je nazbierať toľko bodov, koľko sa len bude dať. Budúci rok neriešim, treba sa sústrediť na prítomnosť. Nikdy nevieme čo bude."

Patríte medzi najskúsenejších mužov v klube i k dlhodobo najproduktívnejším. Je síce pravda, že si pamätáte i na úspešnejšie sezóny, no stále ste hlavným lídrom tímu. Je to ťažká úloha v časoch, keď sa nedarí?

"Ťažká úloha? Je to jednoduché, stačí dávať góly (smiech). Problém je len v tom, že to, čo sa odo mňa očakáva momentálne nenapĺňam. Veru, na tak slabú sezónu z mojej strany si ani nespomínam. To je však šport, hokejbal i každý iný. Raz si hore, raz dole. Teší ma, že cítim snahu celého tímu, a tak je podľa mňa iba otázkou času kedy sa chytíme a pôjde to."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (2 votes)
Značky

Máš pravdu je to dosť slabá sezóna a dúfam, že to bude lepšie a že sa chytíme. Vlado Ď.

 

preto lebo to všetci majú na háku a chodia do zápasov len prehrávať. Podľa mňa sme na Vlkov aj Jokerit mali a keď si prehrávame takéto zápasy tak už tam dávno nemáme čo robiť

 

 

 

 

 

 

 

dufam ze z marosom durackom, palatickym pojdete k nam do avalanche : D

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.