Tímy sa na Országh Cup veľmi tešia, nechýbajú tradiční účastníci


By Ján Ivančík - Posted on 13 jún 2018

Predstavujeme prvú osmičku účastníkov nadchádzajúceho Országh Cup-u.

Už počas najbližšieho víkendu, teda 16. a 17. júna 2018 sa bude v Banskej Bystrici konať tradičný Országh Cup. Na deviatom ročníku sa predstaví dvadsaťštyri tímov. Ako mediálny partner podujatia vám prinášame predstavenie prvej osmičky z nich.

Auto Games Senica

Mužstvo zo samého západu Slovenska sa na turnaj už veľmi teší. Okrem herných kvalít kladie dôraz aj na sociálny aspekt turnaja: "Na Országh Cup ideme už po šiesty raz. Turnaj sa nám vždy páčil ako hernou, tak aj organizačnou stránkou. Je to pre nás príjemne strávený víkend a relax. Naše šance na úspech nechávame otvorené, necháme sa prekvapiť."

Watberg Senec

Dlhoročný účastník seneckej ligy a jej najúspešnejší tím, momentálne zástupca súťaže v Pezinku má vždy vysoké ambície: "Rozhodli sme sa zúčastniť aj tento rok, pretože podľa nás ide o najkvalitnejší turnaj v Európe. Ak to zdravie a podmienky dovolia, snažíme sa turnaj navštevovať pravidelne. Pevne veríme, že turnaj si zachová svoju kvalitu a aj budúcnosť. Sme radi, že na Slovensku je takto kvalitný turnaj, na ktorom sa môžu ukázať aj známe hokejové a hokejbalové tváre. Naše mužstvo sa chce ukázať v najlepšej forme, rovnako ako všetci ostatní účastníci. Nás vždy poteší iba to najvyššie umiestnenie."

Slovenský Orol Trenčín

Takmer extraligový Trenčín prichádza na turnaj pravidelne, a to s nemalými ambíciami. V jeho radoch často vidieť i významné hokejové osobnosti, napríklad Tomáša Záborského.

"Momentálne je Országh Cup najväčšia turnajová kvalita, akú hokejbal ponúka. Jediný porovnateľný turnaj z nášho pohľadu bol pražský Európsky pohár miest, kde hrávali aj rakúske a švajčiarske mužstvá. Tešíme sa, že si opäť spolu zahráme a zažijeme príjemný víkend. Na turnaji, kde každé štvrťfinále končí o gól alebo až po nájazdoch musíte ísť od zápasu k zápasu a snažiť sa urobiť čo najmenej chýb. Potom už zostáva iba dúfať, že ten, kto strelí viac gólov bude aj víťazom, čo v hokejbale nie je vždy pravidlom."

HBC Michalovce

Na turnaji budú Michalovčania patriť medzi menej ostrieľané mančafty, avšak zahanbiť sa rozhodne nenechajú.

"Országh cup patrí medzi najkvalitnejšie turnaje. preto sa ho chceme zúčastniť a zmerať si sily s ďalšími kvalitnými mužstvami, zabaviť sa a užiť si dobrú atmosféru. Očakávame, že so všetkými mužstvami to budú dobré zápasy. Každý chce skončiť čo najvyššie, to bude aj nás cieľ."

Paluba Žiar n/Hronom

Jeden z veľkých favoritov banskobystrickej súťaže chce na domácej pôde ukázať, prečo možno ligu v strede Slovenska považovať za výkvet nášho hokejbalu.

"Náš tím bude zložený z hráčov, ktorí zaň nastupúpili aj vlani. Ideme si najmä schuti zahrať a zabaviť sa. Ako partia sa tradične stretávame skoro každý rok a vždy ideme s malou dušičkou a pokorou od zápasu k zápasu. S kým sa stretneme, to neriešime. chceme skrátka vyhrať každý zápas. Samozrejme, medaila by bola krásna."

Aqualand Poprad

Popradčania sú elitou svojej regionálnej ligy a pod vedením Libora Teplického vlani predviedli svoju silu aj na Víkende hokejbalových šampiónov v Gajaroch. Aj napriek neveľkému počtu zaskočili favoritov a skončili na treťom mieste.

"Na turnaj chodíme pravidelne, pretože patrí medzi najlepšie v Európe a my sa môžeme konfrontovať s najlepšími. Očakávame ťažké boje už v skupinovej fáze. Na konkrétnych hráčov, proti ktorých budeme nastupovať sa netešíme. Keď chcete uspieť, musíte poraziť každého a vteyd už nejde o mená, ale o tím. Náš cieľ je jasný - vyhrať posledný zápas na turnaji."

AC 96 Notors Topoľčany

Svoje zastúpenie budú mať na najväčšom slovenskom turnaji aj Topoľčany, za ktoré do boja vyrazia Notors 96.

"Pre nás je cťou hrať na jednom z najlepších turnajov na Slovensku, ak nie na najlepšom. Bez ohľadu na súpera nastupujeme na každý zápas s myšlienkou ho vyhrať. Či sa nám to podarí, to sa uvidí až na ihrisku."

Sparta Sekier

Sparta Sekier zažíva obdivuhodnú sezónu, v ktorej má na konte zvolenský primát a uchádza sa aj o ten banskobystrický. Sparta by do zbierky, pochopiteľne, rada pridala i prvenstvo na Országh Cupe.

"Očakávania sú, ako vždy, veľké. Je to ozaj kvalitný a kvalitne obsadený turnaj, veĺmi sa naň tešíme a dúfame, že sa už budeme zúčastňovať pravidelne. Niekoľko chalanov - hokejistov poznáme aj osobnem ale viac-menej sa tešíme na kvalitné zápasy bez ohľadu na súpera. Myslím si, že máme dobre vyvážené mužstvo. Máme skúsenosti, bojovnosť, aj dravých mladíkov. Takže verím v čo najlepšie umiestnenie.Samozrejme veľmi by nás potešila medailová priečka!"


Známe sú už aj trofeje, ktoré čakajú na víťazov prestížneho turnaja v Banskej Bystrici:

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
16 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.