Svoju nomináciu na MS do St. John´s odtajnila už aj Kanada


By Michal Runák - Posted on 26 apríl 2013

V nominácii Tonyho Ianitta nechýbajú ani legendy kanadského hokejbalu Paolo Musto a Sandro Morello.

Pred uverejnením nominácie poskytol tréner Kanady Tony Ianitto krátky rozhovor miestnym novinárom. Ten vám prinášame spolu so záverečnou nomináciu Kanady, ktorá bude patriť k jedným z hlavných adeptov na zlato.

V akej fáze prípravy je váš tím pred MS?

"Sme spokojní s tým, ako pokračujeme a ako prebieha príprava. MS sú už za dverami a my máme už hotovú nomináciu. Sú v nej hráči prevažne z Montrealu a Toronta."

Ako bude vyzerať váš program do samotného začiatku MS?

"Vybraní hráči sa budú intenzívne pripravovať pod vedením bývalého atléta, ktorý reprezentoval Kanadu aj na olympiáde. Konkurencia bude veľká, musíme byť pripravení."

Aké sú očakávania Kanady na MS?

"MS v St. John´s bude veľká udalosť. Vždy sa teším na Newfoundland, najstarší región Kanady, sú tu asi najpriateľskejší ľudia, akých naša krajina ponúka. Dokonca si dovolím povedať, že sú tu najlepší hokejbaloví fanúšikovia. Pokiaľ ide o tímy a fanúšikov, bude to najväčší šampionát vôbec. Nestáva sa často, aby sa v Kanade zišli hokejbalové rodiny z celého sveta. Rád by som poďakoval organizátorom za to, čo do dnešného dňa dokázali urobiť, pracovali veľmi tvrdo."

 Kto sa podľa vás stane majstrom sveta?

"To je ťažká otázka. Po prvých MS v Bratislave v roku 1996 patrili do špičky práve Slováci, Česi a my. No v posledných rokoch išli veľmi hore tímy USA, Portugalska či Švajčiarska. Česi získali posledné dva tituly a útočia na náš rekord, keď sme dokázali triumfovať štyrikrát po sebe. Prajem si, aby vyhral najlepší, i keď nie vždy je tomu tak, osud a športové šťastie vie byť veľmi vrtkavé."

NOMINÁCIA KANADY NA MS DO ST. JOHN´S:

BRANKÁRI:

Fabio Luongo (Montreal Scorpions) Tim Barlow (Edmonton Whalers) Chris Feltham (Newfoundland Blackhorse)

OBRANCOVIA:

Carl Ghilarducci (Montreal Red Lite), Patrick O'Keefe (Newfoundland Blackhorse), Justin Pender (Newfoundland Blackhorse), Matteo Soica (Montreal Scorpions), Calin Wild (Manitoba Selects) Paul Roy (Montreal Red Lite), Jeremi Brunet (Montreal Generals)

ÚTOČNÍCI:

Scott Holben (Edmonton Savages), Dominic Morency (Montreal Red Lite), Terry Ryan Jr. (India Bears), Mike Stinziani (Montreal Black Knights), Andrew Sweetland (Newfoundland Blackhorse), Nelson Vargas Dias (Montreal Red Lite), Paolo Musto (Montreal Black Knights), Sandro Morello (Montreal Red Lite), Evan Peters (Saskatchewan Buffalo), Yannick Labonte (Montreal Red Lite), Steven Cacciotti (Montreal Reg Lions), Kris Mattice (Kamloops Blackjacks), Jonathan Daoust (Montreal Red Lite), Martin Frechette (Montreal Red Lite), Robert Slaney (Newfoundland Blackhorse)

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.7 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.