Svetový pohár klope na dvere, Pardubice privítajú hokejbalovú elitu


By Michal Runák - Posted on 30 august 2013

Pardubice sú už takmer pripravené, zostáva iba uzavrieť rozpis zápasov. 

Do štartu Svetového pohára ostávajú tri týždne, intenzívne sa naň pripravujú aj traja slovenskí zástupcovia. Ako pokračujú prípravy a všetko dôležité okolo samotného turnaja, o tom sme sa porozprávali s organizátorom podujatia Radekom Mašíkom.

Do štartu WC ostávajú 3 týždne. V akej fáze príprav sa nachádzate?

"Máme takmer všetko pripravené. Od 1.9. štartuje reklamná kampaň, predovšetkým po Pardubiciach – billboardy, plagáty, letáky. Dolaďujú sa už jen organizačné detaily celej akcie – príprava povrchu, kabíny, doprava mužstiev, sprievodný program."

Potvrdili účasť všetky tímy na 100%?

"Áno, máme potvrdených všetkých 12 mužstiev, no najmä očakávaného kanadského tímu. Zoznam účastníkov nájdete na webe turnaja."

Aký je hrací čas turnaja?

"Hrá sa 2x15 minut, systémom 4 skupiny po 3. Dalšie informáce budú v celkovom rozlosovaní."

Kedy bude známe rozlosovanie?

"Dnes (30. augusta) by mal byť hotový rozpis zápasov, ktorý bude zverejnený na oficiálnych stránkách turnaja. Schvaľuje ho ISBHF, ihneď ho zverejníme na webe."

Ako je to so súpiskami? Koľko hráčov môže mať jedno mužstvo na súpiske? A budú sa môcť hráči striedať? 

"Táto časť otázky je skôr pre niekoho z ISBHF. Celý turnaj se bude hrat podľa mezinárodných hokejbalových pravidiel." ***

Je pripravených veľa atrakciíí pre divákov, môžete nejaké spomenúť?

"Sprievodný program by uživil ďalšiu celú akciu. Naozaj sme pripravili na celé tri dni bohatý program, ktorý sa odohrá na parkovisku priamo pred ČEZ arénou, kde bude postavené ešte dalšie menšie hokejbalové ihrisko, na ktorom sa budú hrať predovšetkým zápasy škôl. Návštevníci sa môžu tešiť na veľké pártystany s občerstvením, detské atrakcie, ochutnávky a súťaže. Po celé tri dni turnaja vlastne ani nemusíte opustiť areál a budete sa baviť.

Čo je pripravené pre hráčov?

"ČEZ aréna Pardubice je moderná hala, ktorá poskytuje nadštandardné zázemie a má vo svete vďaka hokeju a inline hokejú veľkú popularitu, predovšetkým u Kanaďanov. Sú pripravené vybavené kabíny, perfektná hracia plocha a ako som už povedal, bohatý sprievodný program pred halou, kde bude pre hráčov pripravená po celý deň možnosť občerstvenia, energetické nápoje, alebo obchod s hokejbalovým vybavením."

Koľko očakávate divákov? Sú už predané nejaké lístky?

"Lístky sa už začali predávať, nemám však momentálne prehľad, koľko je predáných kusov. No predovšetkým v regióne Pardubíc je o turnaj veľký záujem. Distribuujeme aj vstupenky deťom do škôl. Boli by sme radi, keby na sobotňajší finálový deň dorazilo okolo päť tisíc ľudí."

Budú mať mužstvá vlastné šatne, tz. budú si v nich môcť nechávať veci?

"V ČEZ aréne bude 8 šatní a 4 šatne budú 50 metrov od arény v susednom objekte futbalového ihriska. Každé mužstvo bude mať svoju šatňu po celé tri dni turnaja."


*** Poprosili sme predsedu ŠTK Jaroslava Mihala o vysvetlenie otázky ohľadom súpisky. 

"Hrať sa bude podľa medzinárodných pravidiel, čo znamená, že na súpiske môže byť 22 hráčov a traja brankári. Na posledných MS sa dokonca všetci hráči zo súpisky mohli napísať aj do zápisu o stretnutí, čo predtým nebolo možné. Na súpiske sa však môže objaviť len spomenutých 22 hráčov a traja gólmani, pričom klub nemusí využiť túto možnosť. Aj reprezentácia Slovenska išla na posledný šampionát v pošte 21+2. Maximum je však 25."

O slovo sme požiadali aj predsedu medzinárodnej komisie rozhodcov, Jaroslava Pikulu, ktorý nám povedal niečo bližšie o arbitroch.

"Turnaj bude rozhodovať desať rozhodcov, z toho päť Čechov, dvaja arbitri zo Slovenska a Švajčiarska a jeden Angličan. Pískať sa bude podľa medzinárodných pravidiel, ako na posledných MS. Bez žiadnych špeciálnych dodatkov."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.