Striebro môže byť úspechom, nie však päťkrát v rade, myslí si Nauš


By Ján Ivančík - Posted on 25 máj 2010

"Asi nám zisk titulu nie je súdený. Mňa osobne to mrzí o to viac, že sa viacerí lúčime s aktívnou činnosťou a toto bol asi náš posledný pokus o zlato," povedal v rozhovore pre fhbl.sk päťkrát zdolaný finalista Aurel Nauš.

Martinské prekliatie stále trvá. Zdá sa to až nemožné, no ani na piaty pokus nedokázali hokejbalisti ŠKB Izoglobal zvíťaziť vo finálovej sérii. Sedem triumfov v základnej časti tak vyšlo nazmar.

"Čo k tomu dodať. V minulej sezóne po zbabranom finálovom zápase na domácej pôde, kedy sme Exposervice Ružinov Bratislava doslova nepustili z ich obranného pásma a nakoniec sme prehrali 1:2 a sériu 2:3 som si povedal, že nám titul nie je súdený," vyslovila sa pre fhbl.sk sklamaná opora martinskej ofenzívy Aurel Nauš a doložila: "Povedal som si, že s aktívnou činnosťou vo vrcholovom hokejbale končím ale aj napriek tomu som sa nechal nahovoriť aby som opäť sa pokúsil chlapcom pomôcť aj v tejto sezóne. Partia bola dobrá, všetko klapalo ako má, ale nakoniec sme opäť neuspeli. Najdôležitejším momentom bola podľa mňa prehra na domácej pôde hneď v úvodnom zápase finálovej série, kedy sme ešte po dvoch tretinách viedli 2:0 a nakoniec sme prehrali po predĺžení 2:3. To bol rozhodujúci faktor, tu sa ukázalo, že proste na titul nemáme."

Nájdenie príčiny je takmer nemožné...

Príčina jedného neúspechu sa hľadá ťažko. Keď však počet neúspechov narastie na päť možno sa príčina nájsť dá. Martin počas sezóny pôsobil suverénne a potvrdil to najmä v semifinále. Cez Pruské prešiel bez zaváhania, no vo finále sa všetko zmenilo.

"Jednoducho nám to nie je asi súdené. Hráme výborne, dovolím si tvrdiť, že aj v tohtoročnej finálovej sérii sme boli minimálne v troch dueloch lepším tímom, ale hrá sa na góly.
A dali sme ich jednoducho menej ako súper i keď sme gólových príležitostí mali dostatok," vyslovil sa skúsený útočník Martina.

Vo finále si Martin zmeral sily s Doprastavom Bratislava. Reparát spred dvoch rokov však hráči z Turca opäť nezvládli. Za päť rokov nedokázali vo finále ani raz pokoriť tím z hlavného mesta, či už šlo o Doprastav alebo Ružinov. Možno tkvie neúspech práve v štýle hry týchto tímov.

"Vedeli sme o sile súpera a presne sme vedeli, čo od neho očakávať. Aj napriek tomu sme ho v dôležitých okamihoch zápasov nedokázali eliminovať a inkasovali sme góly po školáckych chybách. Prepadli sme v dôležitých okamihoch zápasov a naopak, Bratislavčania hrali rozumne a trpezlivo a to sa im oplatilo," smutne konštatoval Nauš.

Piaty raz druhý? To nepoteší...

Druhá priečka v mimoriadne vyrovnanej a kvalitnej slovenskej extralige by mnohé mužstvá iste potešila. Nie však Martinčanov. Zdá sa, že ich osudom je skrátka byť navždy druhý.

"Pre niekoho je strieborná medaila úspechom, ale ak ju získate po piaty raz v rade, tak to už taký úspech nie je. Mňa to mrzí o to viac, že sa viacerí lúčime s aktívnou činnosťou a toto bol asi náš posledný pokus o zlato. Škoda," zakončil rozhovor pre náš portál Aurel Nauš.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.