Stümpel: Viac mužstiev by turnaj iba zbytočne naťahovalo


By Ján Ivančík - Posted on 06 júl 2010

"Aj keď nám roky pribúdajú, baví nás to. Tento turnaj organizujeme, pretože chceme dať priestor športu, pri ktorom sme aj my vyrastali," povedal v rozhovore pre fhbl.sk Jozef Stümpel.

Stümpel Cup ukončil už svoj jubilejný pätnásty ročník. Ako organizátori, tak i diváci aj aktéri vyjadrili spokojnosť so zvládnutou organizáciou.

"Úroveň podujatia je stále dobrá. Chceme to robiť z roka na rok lepšie. V konečnom dôsledku však záleží najmä na hráčoch a divákoch ako vnímajú turnaj oni," vyjadril sa pre náš portál Jozef Stümpel.

Tradičné podujatie si postupom rokov získalo čoraz väčšiu mieru pozornosti a medializácie. Dnes hovoríme o jednom z najprestížnejších hokejbalových turnajov na Slovensku.

"Ide už o atypický 15.ročník. Spolu s Marekom Strapekom a ďalšími ľuďmi sa snažíme, aby táto tradícia zostala živá. Verím, že sa nám podarí v načatom diele pokračovať," vyjadril sa hokejista hrajúci v bieloruskom Minsku, podľa ktorého je podujatie pomenované.

Každým rokom vyššia kvalita

Po premiérovom ročníku turnaja je ľahké nájsť chyby a opraviť ich. Po pätnástich sezónach je však vylepšovanie omnoho zložitejšie. Aj napriek tomu sa  úroveň Stümpel Cupu neustále zvyšuje.

"Každý rok je tu pätnásť kvalitných mužstiev. Snažíme sa aby si z=učastnení mohli zahrať čo najviac a čo najkvalitnejšie," vyjadril sa Stümpel a na margo ostatných záujemcov doložil: "Mali sme viacero záujemcov, avšak turnaj sa hrá v sobotu a nedeľu. Kvalita zúčastnených je zrejmá, na napriek množstvu záujecov nevidíme dôvod naťahovať a unavovať všetkých ešte o ďalší deň. Zrejmne by to spôsobilo viac škody ako osohu."

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.