Stümpel Cup sa bude konať po jubilejný, dvadsiaty raz


By joziva - Posted on 03 júl 2015

Stümpel Cup privíta osemnásť tímov, diváci sa môžu tešiť aj na Pálffyho.

Dvadsiaty ročník obľúbeného nitrianskeho turnaja pod záštitou jednej z najväčších hokejových osobností samostatného Slovenska sa napíše už počas tohto víkendu na vedľajšej ploche zimného štadióna pod Zoborom. Stümpel Cup je tu naozaj už tak dlho a jubilejný ročník bude vskutku zaujímavý.

Chýbať by nemali ani zaujímavé osobnosti, ktoré sú každoročne ozvláštnením turnaja a lákadlom pre divákov i zberateľov podpisov. Koho by sme teda mohli stretnúť v Nitre počas víkendu 4. a 5. júla? Medzi inými by mali nastúpiť aj osobnosti kalibru Pálffyho, Olesza, Haláka, Lašáka, Stümpela, Tománka, Stocha a mnoho ďalších.

Je až neskutočné, kam sme to dotiahli,“ znejú slová prezidenta Slovenského hokejbalového zväzu Jozefa Stümpela a organizátora Stümpel Cupu pre nitra.sme.sk: „Človeku sa ani nechce veriť, že dvadsať rokov organizujeme podujatie športu, ktorý sa vypracoval kvalitou niekam úplne inde, ako keď sme začínali.“

O pohár Jozefa Stümpela bude tentoraz bojovať osemnásť tímov zo Slovenska i z Čiech. Návštevníci budú môcť získať i podpísané dresy hráčov, ktorí sa z určitých dôvodov tohto ročníka turnaja zúčastniť nemohli. Organizátori pripravili aj tombolu a pre najmenších je pripravená aj zaujímavá akcia v OC Max Nitra. Už v piatok sa pritom turnaj rozbieha súbojmi v kategórii "old boys."

Rozlosovanie skupín:

SKUPINA A: U-19 Nitra, Peterson, Stümpel team.
SKUPINA B: HBK Patrioti, HBK Warriors, Devils Petržalka.
SKUPINA C: Dubnica, HBT Slovan Ba, HBC Denver.
SKUPINA D: Vegas, Dream team, Ahoyte.
SKUPINA E: Panthers Senica, Ostrava, HK Predators.
SKUPINA F: Notors 96 Topoľčany, Nové Zámky, Gentlemani.

Program Stümpel Cupu 2015:

Sobota 4. Júla:

7.00 U-19 NR - Peterson
7.50 HBK Patrioti - HBK Warriors
8.40 Dubnica - HBT Slovan
9.30 Vegas - Dream team
10.20 Panthers Senica - Ostrava
11.10 Notors 96 Topoľčany - N. Zámky
12.00 Stümpel team - Peterson
12.50 Devils Petržalka - HBK Warriors
13.40 HBC Denver - HBC Slovan Ba
14.30 Áhoyte - Dream team
15.20 HK Predators - Ostrava
16.10 Gentlemani - N. Zámky
17.00 Stümpel team - U-19 NR
17.50 Devils Petržalka - HBK Patrioti
18.40 HBC Denver - Dubnica

Nedeľa – 5.júl:

9.00 Áhoyte - Vegas
9.50 HK Predators - Panthers Senica
10.40 Gentlemani - Notors Topoľčany
11.30 štvrťfinále 1
12.20 štvrťfinále 2
13.10 štvrťfinále 3
14.00 štvrťfinále 4
14.50 semifinále 1
15.40 semifinále 2
16.30 zápas o 3 miesto
17.20 finále
18.10 vyhodnotenie

Doterajší víťazi turnaja: 1996 Supy Nitra, 1997 Reprezentácia SR 20, 1998 Reprezentácia SR, 1999 Zmeska team, 2000 Nahajtak Nitra, 2001 Corgoň Nitra, 2002 BerVer, 2003 Stümpel Team, 2004 Bublanina Nitra, 2005 Stümpel Team, 2006 Lipa team Nitra, 2007 Palivové filtre, 2008 Nitrazdroj, 2009 15 eur, 2010 OHL Zvolen, 2011 Stümpel Team, 2012 Áhoyte team, 2013 Stümpel Team, 2014 Áhoyte team

Zostavy účastníkov (zdroj: fb Stümpel Cup 2015):

A-skupina:

U-19 Nitra
Súpiska: Šimon Šuník, Adam Tóthezere, Adrián Tóthezere, Adam Filip, Marek Gajdoš, Ivan Gajdoš, Miroslav Gajdoš, Andrej Gedai, Filip Faško, Lukáš Pagáč, Adrián Kolenčík, Oliver Faško, Tomáš Šmitala, Milan Chňapek, Kristián Jesenský, Dušan Bajan, Matej Mrázik, Samuel Rácz, Jakub Galbavý, Adam Šimurda, Matúš Vaško

Peterson
Brankár: Denis Godla
Hráči: František Koky, Lukáš Tomáško, Tomáš Klejna , Lukáš Novák, Peter Ordzovenský, Ľubomír Ševčík, Anton Urban, Oliver Stümpel, Michal Lenčéš, Ján Galbavý, Filip Petrovič, Lukáš Machuč, Ján Novák, Kristián Jesenský, Peter Dávid, Lukáš Ševčík, Branislav Slezák, Miroslav Gogola, Peter Kozár, Nikola Nováková, Erich Schrober, Matej Hamrák

Stümpel team
Brankár: Stanislav Petrík
Hráči: Branislav Mezei, Ivan Švarný, Martin Miklík Martin, Jozef Stümpel , Žigmund Pálffy, Michal Šurek, Rostislav Olesz, Milan Beniač, Marek Strápek, Jozef Zemeš, Marián Giba, Branislav Thron, Róbert Kašša, Miroslav Ďurák, Roman Bujdák, Roman Tománek, Milan Ladiver, Jozef Minárik

B-skupina:

HbK Patrioti
Súpiska: Martin Oboňa, Miroslav Kadorík, Andrej Kováč, Miloš Onriáš, Marek Mihalička, Ivan Madola, Matúš Danáč, Juraj Valent, Denis Ševce, Miloš Holečka, Peter Štastný, Jakub Bošanský, Tomáš Pecho, Marek Baťala, Kristián Frajka, Mário Kováčik, Andrej Hesek, Pavol Dvonč, Martin Chren, Dávid Ševce, Boris Strákoš, Tomáš Gajdoš, Rastislav Mištík, Peter Pilčik, Peter Belovic, Matúš Braník.

HBK Warriors
Brankári: Fitko, Jašík
Obrancovia: Andel, Jakubička, Kudlej, Šinkovič, Bednár, S. Daniška
Útočníci: Pašák, Ábelovský, Kiko, Máčik, Dokupil, M. Daniška, Priganc, Šály

Devils Petržalka
Káder: Richard Goldschmidt, Jaroslav Halák, Martin Pinkava, Marek Mori, Michal Vrablec, Michal Pokorný, Dušan Jesenský, Róbert Beles, Braňo Varga, Martin Licher, Laco Kováč, Ronald Kochan, Róbert Sloboda, Juraj Alfoldy, Peter Dudik, Miroslav Sulik, Miroslav Bozik, Andrej Augustín, Štefan Kiripolský.


C-skupina:

Dubnica Brazzers
Káder: Michal Kluka, Peter Kudlej, Lukáš Žurek, Michal Valjent, Emil Bagin, Patrik Koyš, Filip Nemček, Michal Hlinka, Filip Šedivý, Pavol Fančovič, Pavol Tarabík, Peter Buliš,

HBT Slovan Bratislava
Brankári: František Androvič, František Sebestyén
Obrancovia: Boris Erteľ, Tomáš Furek, Martin Gorek, Samuel Hromek, Martin Jančovič, Dušan Maňko, Matej Matejík Ján Muller, Róbert Pukalovič, Filip Stopiak
Útočník: Juraj Buranovský, Peter Busai, Patrik Divald, Michal Guba, Peter Habšuda, Adrián Jankovič, Ľubor Kovalík, Martin Kozák, Dávid Kudláč, Peter Lovaš, Jozef Metzner, Roman Nemec, Martin Post, Marek Repási, Ján Rzavský, Michal Šarmír, Ivan Škultéty, Dušan Štefaňák, Peter Velčický, Peter Zelenák, Michal Runák

HbC Denver
Brankár: Peter Karabin
Hráči: Miroslav Kupec, Ján Záborský, Ivan Magdolen, Ivan Chrenák, Ivan Dobrotina, Maroš Roško, Lukáš Benko, Michal Jacko, Michal Štefanka, Michal Benko, Daniel Kučavík, Jaroslav Horváth, Roman Bojda, Emil Horváth, Martin Tekula, Marek Urbančok, Filip Tekula, Juraj Andračšík, Marián Hudec.

D-skupina:

Vegas
Káder: Marián Strohner, Dušan Strohner, Dávid Zluky, Mário Paulík, Miroslav Bozik, Ján Nater, Matúš Kováč, Michal Kováč, Peter Kostka, Marián Mikulčík, Lionel Monnet, Alexander Mermoud, Matúš Lipták, Michal Fodrek, Martin Lang, Karol Korim, Miroslav Vallo, Miroslav Durcov, Didier Antille, Lukáš Vavro

Dream team
Brankár: Michal Valent
Hráči: Peter König, Martin Švec, Marek Tvrdoň, Tomáš Daniška, Daniel Štumpf, Viktor Németh, Peter Klobúčnik, Michal Krištof, Ondrej Štefanka, Marek Civáň, Filip Kuzma, Peter Trávniček, Jakub Hrudík, Karol Korim, Edmund Piačka

Áhoyte team
Brankár: Tomáš Gažík
Obrancovia: Filip Titka, Ivan Káčer, Patrik Martiška, Marián Maxin, Roland Javorčík,
Útočníci: Michal Ecker, Tomáš Čičo, Marián Riegel, Anton Baláška, Marián Kučerka, Peter Oravec, Miloslav Cebo, Patrik Bosák, Marek Ščasný

E-skupina:

HbC Panthers Senica
Brankári: Brečka, Dekány
Obrancovia: Slezák, Štefka, Vymyslický, Štefanka, Slahor, Kovalský,
Útočníci: Štefek, Michalica, Kaluza, Paracka, Nečas, Kajba, Otrisal, Vereš, Pretory, Surový, Konečný

Ostrava
Brankári: Josef Navrátil, Michal Surma, David Polášek
Obrancovia: Ondřej Tomeš, Adam Breburda, Lukáš Dittmann, David Raab, Ondřej Svoboda, Libor Steinwirth, Aleš Matěják, Pavel Tomeš,
Útočníci: Marek Hradečný, Lukáš Zientek, Patrik Cieslar, Lukáš Kala, Pavel Přecechtěl, Martin Wlaka, Radim Blažej, Michal Spěvák, Daniel Holeš, Radim Klimek, Michal Mlýnek, Jakub Sikora, Radek Vlašánek

HK Predators Plachtince
Káder: Maroš Mánya, Patrik Dibala, Patrik Klimon, Michal Stankovič, Štefan Golian, Dávid Kováč, Patrik Balik, Peter Slovák, Branislav Hlivár, Matej Knápek, Tomáš Kadlec, Michal Blažej, Pavel Pavlov, Erik Bariak, Jakub Vanik, Denis Nociar, Vratko Baláž, Michal Németh, Kamil Komár, Milan Fedeš, Michal Slatinský, Ján Lašák

F-skupina:

AC Notors 96
Brankár: Július Janček
Hráči: Andrej Majtan, Peter Zajac, Pavol Zajac, Michal Sandanus, Tomáš Mičina, Andrej Hipik, Rado Mokraň, Peter Gelačik, Václav Hunka, Dušan Hunka, Pavol Godal, Tomáš Křivánek, Pavol Gerhat, Erik Tvrdik, Lukáš Tvrdik, Ján Švenda, Miloš Paulovič, Jozef Uhrecký

Tím Nové Zámky
Káder: Tomáš Dubnický, Denis Vadovský, Denis Juhasz, Peter Trávniček, Peter Svarba, Miroslav Mráz, Jozef Viszkocsil, Ľubomír Pernický, Róbert Minárik, Tomáš Jasso, Richard Penzes, Lukáš Penzes, Tomáš Fiala, Patrik Cseres, Marek Gabris, Peter Udvardy,

Gentlemani
Brankári: Patrik Polc, Matej Kusý,
Hráči: Samir Saliji, Marián Farkaš, Marek Slovák, Dávid Arvay, Martin Uhnák, Branislav Varga, Peter Szabo, Garip Saliji , Erik Čaladi, Michal Ivančík, Daniel Rzavský, Juraj Šiška, Martin Ruttkay, Miroslav Stoch

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
19 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.