Slušnosť a cit pre fair-play v tretej lige niekedy chýba


By Ján Ivančík - Posted on 10 október 2009

"Škoda, že som nemohol pomôcť zmierniť prehru v poslednom zápase. Moji spoluhráči sú mladí chalani, ktorí vážia asi šestdesiat kilogramov. Videl som hrať Byvolov a to sú urastení chlapi, hrajúci do tela," vyslovil sa pre fhbl.sk líder Jazdcov Tomáš Finta.

 

Jazdci urobili v jesennej časti výrazný krok vpred. Po nevydarenej jari prišli cez prestávku veľké posily. Medzi nimi i skúsený útočník Tomáš Finta. Urastený center je pre treťoligistu veľkým prínosom a svoje schopnosti deklaruje spoločne s Lennerom a Zelenajom v každom zápase, na ktorom nastúpia. Napriek tomu situácia nie je vždy taká, ako by človek chcel. Prinášame Vám rozhovor s lídrom Jazdcov. Tomášom Fintom.

Posledný duel proti Byvolom nevyšiel podľa vašich predstáv. Prehra bola očakávaná, no nemusela byť až tak krutá...

"Bol to skutočný výprask. Škoda že som tam nebol a nepomohol aspoň zmierniť prehru. Moji spoluhráči sú mladí chalani, ktorí vážia asi šestdesiat kilogramov. Videl som hrať Byvolov a to sú urastení chlapi, hrajúci do tela. Mne sa taká hra páči a ešte raz ľutujem, že kvôli chorobe som chýbal. Byvoli sú skúsení a to bola ich najväčšia výhoda."

 

Po vydarenom vstupe do jesennej časti FHbL nastal útlm. Momentálne ťaháte sériu nie práve najpresvedčivejších výkonov. Je možné, že súperi zbadali vaše kvality a dávajú si na vás špeciálny pozor?

"Jazdci v jarnej časti vyhrali jedno stretnutie. Teraz máme zo šiestich zápasov 3 výhry a to máme za sebou dueli s dvoma lídrami tabuľky. Výkon proti Zoborským Orlom neodráža silu mužstva. Práve posily v tomto zápase vyhoreli. Toto stretnutie mňa osobne mrzí najviac."

 

Na začiatku jesene ste sa prezentovali mimoriadne dobrými výkonmi. Zdá sa však, že ste akoby zaspali na vavrínoch. Je možné, že ste očakávali po príchode silných opôr jednoduché výhry?

"V niektorých kruhoch sa hovorí, že tretiu ligu vyhrá jedna dobrá formácia. Ja nie som zástancom toho názoru. Aj v tretej lige sú veľké talenty, ktoré by zvládali aj najvyššiu FHbL. My sme prišli zachrániť Jazdcom ligu a zahrať si hokejbal."

Aká je momentálna nálada v kabíne?

"Myslím si, že nálada je dobrá. "Starým" Jazdcom sa darí od zápasu k zápasu lepšie. Myslíme si, že cieľ vyhnúť sa baráži sa nám podarí, ale makať budeme až do konca. Našim cieľom je dotiahnuť sa na GCM a ak sa podarí, tak ísť aj pred nich. Ale sú to asi naši najlepší kamaráti z tretej ligy spolu s hráčmi z Davosu. Tu ide len o také kamarátske súperenie (smiech)."

 

Vy ste jedným z hráčov, ktorý sa do tretej ligy dostali z I. FHbL. Prečo toto rozhodnutie?

"Je pravda, že som si III. ligu predstavoval viac oddychovo a menej náročne ako prvú. Som po operácii kolena a nechcel som tak veľa behať. Prišiel som však k jednému záveru. V III lige sa behá viac ako v prvej a hrá sa menej technicky. Neplatí to o Pirates. To sú technicky veľmi zdatní chlapci. Škoda že nechodia v hojnejšom počte. Určite by hrali o popredné priečky."

 

S vašimi skúsenosťami by nemal byť problém porovnať kvalitu a nájsť najväčší rozdiel prvej a poslednej Farskej hokejbalovej ligy...

"Ako som už spomínal, tu sa viacej behá. Niektorí hráči sú ešte nevyspelí a niekedy sa hrá 'špinavo'. Samozrejme to neplatí o väčšine mužstiev. V najvyššej lige sa mi nestalo, aby si hráči nepodali po zápase ruky a to sa hralo tvrdo do tela, ale v rámci pravidiel fair-play. Tu sa mi už tejto 'výnimočnosti' dostalo."

 

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.