Slovensko s Českom uhralo "iba" vyrovnanú partiu


By Ján Ivančík - Posted on 20 marec 2011

Slovenská reprezentácia odohrala prvý prípravný duel v Nitre. Online prenos nájdete v live textovom prenose.

SVKSlovensko Česko 4:4 (2:1, 0:2, 2:1) CZEČesko

Góly: 8.Slovák, 11.Thron, 31.Minárik, 35.Kapánek - 5.Roušal, 17.Chmel, 25.Příhoda, 41.Kubeš

Rozhodcovia: Čačko, Kralovič   Diváci: 195

Slovensko: Petrík, Komenda - Káčer, Blahut, Kapánek, Hraško, Giba, Minárik, Danko, Haring - Rímsky, Kanich, Lajčiak, Jakubčo, Chovan, Toth, Thron, Slovák, Hrivňák, Ecker, Ladiver, Kašša

Česko: Gerlich, Jirotka - Hrabica, Příhoda, Pospíšil, Tyborec, Ružička, Honický, Hák, Chmel - Topolánek, Kruček, Kubeš, Chmel P., Prucha, Hudeček, Kypet, Kejř, Roušal, Bílý, Plzák, Poláček

Slovensko odohralo s Českom v Nitre prvý z dvoch prípravných zápasov. Vyrovnaný a veľmi pekný hokejbal priniesol množstvo šancí na oboch stranách. Cenná previerka pred blížiacim sa svetovým šampionátom sa napokon skončila remízou.

V prvom dejstve začali lepšie Česi. Dokázali premeniť jednu z prvých akcii a dostať sa do vedenia. Slovensko v zápätí gólovo odpovedalo a to potvrdilo vyrovnanosť prvého dejstva, v ktorom sme zvíťazili 2:1.

Druhá časť hry patrila Česku. Dokázalo si vypracovať viacero šancí, ktoré mohli skončiť gólom, no pozorný Petrík bol viackrát proti. Napriek tomu dokázali hostia otočiť stav zápasu na 2:3.

Tretia tretina bola opäť viac v rukách domáceho tímu. Rozhodcovia o čosi pritvrdili, pretože aj zbytočných šarvátok a provokácii začalo pribúdať. Na priateľský zápas neobvyklé. Napriek tomu arbitri všetko s prehľadom zvládli a aj naďalej sa hral hokejbal na úrovni. Slovensko - Česko napokon 4:4.

Roman Torok (tréner slovenskej reprezentácie): "Videli sme hokejbal svetovej úrovne, v rýchlom tempe, kde nechýbala ani zdravá agresivita. Remíza je, myslím zaslúžená, prvá tretina bola vyrovnaná, v druhej časti mal navrch náš súper a v tretej zasa my. Som rád, že sme premenili presilovky, toto je to, čo sme chceli. Mladí hráči sa opäť posunuli dopredu, takýchto zápasov nebudú mať možnosť odohrať veľa. Nechel by som niekoho vyzdvihovať, ale všetci čo tu boli videli, že Michal Chovan dnes vyčnieval nad ostatnými. Chceli sme vyhrať, ale rovnako sme boli blízko aj k prehre. Opakujem, remíza s takým súperom ako sú Česi je cenná."

Hráči zápasu: Thron - Kubeš

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.2 (6 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.