Slovenky aj v druhom zápase s rovnakým skóre

By Michal Runák - Posted on 05 jún 2013

Aj v druhom zápase na šampionáte sa naše dievčatá postarali o víťazstvo 7:0, tentokrát si to odniesli Američanky.

Slovensko 7:0 (3:0,3:0,1:0) USA

Góly: 3. PRAVLÍKOVÁ (Lalíková), 4. VELIČKOVÁ (Mikesková, Jurčová), 5. STAŠOVÁ (Mikesková, Ihnaťová), 17. JURČOVÁ, 23. IHNAŤOVÁ (Stašová), 28. GORECKÁ (Krajňáková), 31. KAPUSTOVÁ (Pavlovičová)

Zostava SR: Tomčíková (30. Kaliská) - Karafiátová, Kolcúnová, Lalíková, Raková, Žitňanská, Majkúthová, Ivana Gajdošová, Kapustová, Pavlovičová, Jurčová, Stašová, Ihnaťová, Bednárová, Krajňáková, Veličková, Pravlíková, Gajdošová Mária, Mikesková, Gorecká, Klimášová.

Ani v druhom zápase sme nenechali nič na náhodu a zápas sme rozbehli gólostrojom. Po piatich minútach bolo 3:0, keď sa postupne trafili Pravlíková, Veličková a Stašová. Američanky sa od tej chvíle zamerali viac na defenzívu, snažili sa prehustiť stredné pásmo. Nič im to však nebolo platné, naše dievčatá neustále hrozili, no do konca tretiny sa už gólovo nedokázali presadiť. Najbližšie mali ku gólu Kapustová a Ivana Gajdošová, ani jedna však brankárku USA nedokázala prekonať.
Druhú tretinu sme začali faulom Kapustovej, no v tejto nevýhode sme sa dokázali presadiť. Jurčová napriek bráneniu prekonala americkú brankárku po štvrtýkrát. Náš tlak stále pokračoval, Američanky nevedeli kam skôr skočiť. Ďalší klinec do ich rakvy však zatĺkla až v 23. minúte Ihnaťová. Ďalšie naše šance zostali nevyužité, až dve minúty pred koncom sa po peknej kombinácii trafila Gorecká.
Aj do tretice sme sa presadili ihneď v úvode tretiny. Kapitánka Kapustová gólom na 7:0 vyrovnala skóre z úvodného zápasu. Potom to už bol festival nepremenených šancí, pekným zakončením sa tri minúty pred koncom snažila prekvapiť gólmanku USA Jurčová.  Naše dievčatá uspeli aj v druhom zápase za sebou rovnakým skóre, v tomto dueli vyhrali na strely pomerom 59:9, čo jasné vypovedá o priebehu zápasu.