Slováci v odvete nestačili na Čechov

By Michal Runák - Posted on 20 marec 2011

Roman Török: "Možno je to i také malé upozornenie pred majstrovstvami sveta. Budeme musieť popracovať aj na psychike hráčov."

SVKSlovensko Česko 2:3 (1:1, 1:0, 0:2) CZEČesko

Góly: Dej (Chovan, Rímsky), Kašša (Ecker, Haring) – Roušal, Plzák, Kejř

Rozhodcovia: Čačko, Kralovič   Diváci: 97 Vylúčení: 5:2 navyše Chovan 10+OK, Presilovky: 0:1

Slovensko: Slovensko: Gažík, Komenda - Kčer, Titka, Kapánek, Šlachtič, Giba, Minárik, Haring, Danko, Chlebec - Rímsky, Lajčiak, Kanich, Dej, Jakubčo, Chovan, toth, Thron, Slovák, Hrivnák, Ecker, Ladiver, Kašša

Česko: Gerlich, Jirotka - Hrabica, Příhoda, Pospíšil, Tyborec, Ružička, Honický, Hák, Chmel - Topolánek, Kruček, Kubeš, Chmel P., Prucha, Hudeček, Kypet, Kejř, Roušal, Bílý, Plzák, Poláček

Slováci zviedli s Čechmi opäť jeden vynikajúci súboj. Osobné boje, hra zaujímavá z oboch strán. To všetko diváci v nedeľu mohli vidieť. Aj napriek tomu, že náš výber opäť nespravil nič zle, nestačilo to. Česi boli opäť o niečo lepší. Zvíťazili v pomere 3:2.

Už v prvej minúte sa Slovensko ujalo vedenia gólom Deja. Famózna akcia volala po aplauze. Dej zakončoval prakticky do prázdnej brány po troch prihrávkach. Namiesto toha, aby Slováci stupňovali svoj tlak a zvýšili svoj náskok, uzavreli sa na chvíľu do defenzívy a to ich stálo náskok. Roušal so šťastím vyrovnal. Strela sa odrazila dva, či trikrát a záhadne prelobovala gólmana Komendu.

V druhom dejstve sa hral opäť rýchly hokejbal. Agresivita sa stupňovala. Rozhodcovia držali hru pevne v rukách, no následne prišiel zaujímavý moment. Niekoľko neodpískaných zákrokov na dovtedy najlepšieho Slováka Chovana, nervozita na slovenskej strane, nadávky a vylúčenie Chovana do konca stretnutia. To výrazne ovplyvnilo vývoj stretnutia. Následne praskli nervy aj Ladiverovi, ktorý sa dovtedy na rozdiel od soboty držal na uzde. Slovensko po dvoch tretinách viedlo. Druhá tretina však priniesla aj gólový moment. Výraznou mierou sa na ňom podieľal mladý Michal Ecker, ktorý vypracoval akciu pre Kaššu. Ten sa dokázal uvoľniť a krásnou strelou spomedzi kruhou poslal Slovensko opäť do vedenia.

Vstup do tretieho dejstva opäť vyšiel lepšie hosťom. Česi hrali kombinačne a do nášho obranného pásma sa dostávali omnoho rýchlejšie, než Slováci do ich. Hralo sa najmä popri mantineloch, tvrdo a nekompromisne. Česko hralo o poznanie disciplinovanejšie, než v sobotu a vyplatilo sa. Vyrovnanie prišlo o peknej akcii Plzáka. Slováci hrali kvalitne a vypracovali si niekoľko šancí. Treba však vyzdvihnúť aj Komendu, ktorý zabránil minimálne dvom čistým gólom. Presunul sa ako blesk a zachránil strelu do prázdnej brány. Dve minúty pred koncom mali viac z hry opäť domáci, no stačila jedna akcia a Kejř rozhodol o vývoji stretnutia. Slovensko si vzalo tridsaťsekúnd pred záverom time-out. Vhadzovalo sa však v našom obrannom pásme a prakticky do záveru stretnutia nás z neho Česi nepustili. Power play teda neprichádzalo do úvahy. Slovensko - Česko napokon 2:3.

Roman Török (tréner Slovenska): "Bol to výborný svetový hokejbal z oboch strán. Hralo sa rýchlo a agresívne, bolo sa na čo pozerať. Mali sme to dobre rozohraté, ale naše hlúpe útočné fauly vrátili súpera do hry. V tretej tretine sme mohli aj my hrať zopár presiloviek. Nechcem však hodnotiť rozhodcov. Možno je to aj také malé upozornenie pred MS. Musíme popracovať na psychike hráčov."

Kompletný prenos z oboch stretnutí nájdete TU.

Hráči  zápasu: Kašša - Roušal

Vaše hodnotenie: None Priemer: 2.7 (13 votes)
Značky

všetky tieto komenty su nepodstatne, podstatny je vysledok! takže z poslednych troch zapasoch s českom mame bod a aj to museli rozhodcovia naplniť česku tresnu lavicu.

presne tak a to nehrali najlepsi hraci z ciech - novak, bacovsky a mali este dalsich zranenych, co neprisli...uz sme s nimi nevyhrali peknych par rokov...

vy toho stareho Kassu mate asi v zuboch:D nevsimnete si jeho gol a nedate ho ani do zostavy... ako potom mohol byt muz zapasu? hral vobec?:D taky renomovany hokejbalovy portal by nemal robit taketo chyby... btw. preco si nemozme po zapase precitat postrehy nasho hraca zapasu chybaju, zato cech Rousal priestor dostane. pred par mesiacmi som ho videl hrat v nedalekom Ziari a hral s velkym prehladom. hlavne, ze pisete ako skoncila zakladna cast mestskej ligy v Zlatych Moravciach, ale nikde som sa nedocital, ze viacerych Slovakov uviedli do hokejbalovej siene slavy... tento rok su u nas MS v hokeji aj hokejbale, tak treba pisat aj o ludoch, ktori v slovenskom hokejbale nieco dokazali

Prosim ta, najskor sa poriadne pozri.... Jeho gol tam je, ale to staci zajst ocnemu. Prepac, ale utocis, tak vraciam. Rousal priestor dostal a predtym dostali aj Kapanek a Petrik, nezavadzaj takýmito somarinami citatelov. Je to jediny portal kde sa nieco aspon dozvieme. Chod rypat na pokec a podobne weby. A chalanov co to robia poznam, viem ze na zapase robili rozhovor aj s Kassom, tak aby si nebol prekvapený ked sa tu objaví.... vzdy tu je niekto nový, ja si osobne precitam o kazdom. Ved kazdeho vec nie? Boze tieto slovenské povahy ... len si hubu otvarat a prilozit ruku k dielu... to uz nie co??

ja milujem, ked niekto dokaze kritizovat taketo veci - toto je stranka, ktora uz druhy rok 100 percentne supluje stranku slovenskejho hokejbalu...chod na hokejbal.sk a precitaj si tam nieco o zapasoch...mozme byt radi, ze aspon niekto priniesol zo zapasu reportaz, fotky i rozhovor...ja si radsej precitam rozhovor s ceskym hracom,ako nic, resp dristy o "svetovom" hokejbale...starec Kassa hral, dal aj gol, co je fajn, ale bohuzial sme zas nevyhrali vdaka par "vypinacom" v zostave:( je to skoda, mali sme cechov konecne na lopate...

Trosku sa v clanku zabudlo na nas druhy gol. Ktory strelil Robert Kassa po peknej akcií Michala Eckera, ktory pekne presiel popri mantineli a presne prihral Kassovi, ktory si nabehol do volneho priestoru medzi kruhy a strelou bez pripravy po zemi nedal brankarovi sancu zasiahnut..

Druhá tretina však priniesla aj gólový moment. Výraznou mierou sa na ňom podieľal mladý Michal Ecker, ktorý vypracoval akciu pre Kaššu. Ten sa dokázal uvoľniť a krásnou strelou spomedzi kruhou poslal Slovensko opäť do vedenia.