Slováci rozprášili USA, medailová šnúra sa neroztrhla


By TOPhbl.sk - Posted on 26 jún 2011

Slovensko odchádza zo svetového šampionátu z bronzovým leskom.

 

V súboji o bronz boli slovenskí hráči od prvej minúty lepším tímom a na ihrisku jednoznačne dominovali.

Po viacerých šanciach otvoril skóre duelu v 8. min Kašša, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránkou po vyrazenej Ladiverovej strele. Slováci boli behavejší a neustále ohrozovali Rethageho. V 12. min pálil v presilovke spoza modrej Slovák a vymietol šibenicu americkej bránky. Slovenskú prevahu zvýraznil v oslabení osamotený Ladiver a zvýšil na 3:0. Na ihrisku pribudlo nervozity a tvrdších zákrokov. V 21. min zvyšoval po sérii opakovaných pokusov Tóth už na 4:0 a o 43 sekúnd vyhnal Rethageho z bránky Martinusík. Američania dokázali z ojedinelého protiútoku Warilom znížiť.

V 32. min pri presilovke sa spoza kruhu na vhadzovanie presadil druhýkrát v zápase Slovák a zvýšil na 6:1. V závere bolo priveľa nervozity, oba tímy pridali po jednom góle a Slováci sa napokon tešili z bronzových medailí.

Konečný výsledok stretnutia o tretie miesto na MS v kategórii A-muži:

Slovensko 7:2 (2:0, 3:1, 2:1) USA

Góly: Kašša, Slovák 2, Ladiver 2, Tóth, Martinusík -

Zostavy:

Slovensko: Petrík (Šurek)- Minárik, Giba, Kapánek, Blahut, Filip, Káčer, Lvomský, Brejčák - Hrivnák, Svitana, Škvaridlo - Tóth, Chovan, Martinusík - Kanich, Lajčiak, Rímsky - Kašša, Paločko, Ecker - Slovák, Ladiver

USA:

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.