Skalica po víkendovom dvojkole medzi štvoricou najlepších


By fhbl.sk - Posted on 21 september 2010

Skalickí hokejbalisti sa po dvoch výhrach prebojovali do najlepšej štvorky.

HbK 87 Skalica 7:0 (2:0,2:0,3:0) Liptovský Mikuláš
Góly: Galbavý 3, Martinusík 2, Krajsa, Daniel

V sobotu privítala Skalica na svojom ihrisku hráčov z ďalekého Liptovského Mikuláša
a poriadne im strpčila cestu, keď sa uazovateľ skóre zastavil až na konečných 7:0. Domáci
nastúpili len s dvanástimi hráčmi, a tak im nezostávalo nič iné, len sa snažiť z každej príležitosti ohrozovať hosťujúceho brankára Pučeka.

Zvolená taktika sa nakoniec ukázala ako správna a skalickí hráči si schuti zastrieľali.Treba však podotknúť, že to nebol jednostranný zápas ako sa pri pohľade na konečné skóre zdá. Hostia boli domácim vyrovnaným súperom, no v tomto strenutí im nebolo súdené ani len raz skórovať, i keď príležitostí na to mali viac než dosť, a tak si Skaličania pripísali na svoje konto druhú tohtosezónu výhru.

HbK 87 Skalica 4:3 (1:2,1:0,2:1) ŠK 98 Pruské
Góly: Martinusík 2, Daniel, Galbavý – Maděra, Pecucha, Suchánek

Na zápas s Pruským nastúpili zeleno-bieli dokonca len z jedenástimi hráčmi v poli, no povzbudení sobotňajším vysokým víťazstvom proti Liptákom dokázali držať so súperom krok a dokonca i tesne zvíťaziť.

Zo začiatku sa však zápas pre Záhorákov nevyvíjal príliš optimisticky, keď po desiatich minútach svietilo na ukazovateli skóre 0:2. Našťastie pre domáci výber tesne pred odchodom do kabín Daniel prestrelil hosťujúceho brankára v presilovke a vrátil tak svoj tím do zápasu.

V druhej časti sa striedali šance na oboch stranách ale rozvlniť sieť sa podarilo až domácemu Martinusíkovi, ktorí si pekne narazil s Galbavým a vyrovnal na 2:2. V záverečnej časti sa hral vyrovnaný hokejbal a skóre zmenil až v čase 11:30 Galbavý po peknom individuálnom prieniku počas domácej presilovky. Zdalo sa, že domáci už víťazstvo udržia, no prišiel zbytočný útočný faul a hostia necelé dve minúty pred koncom vyrovnali. Keď už sa obe mužstvá pripravovali na samostatné nájazdy, domáci dravý útočník Martinusík zaviedol loptičku do súperovej tretiny a v čase 14:47 zo skrumáže prestrelil všetko čo mu stálo v ceste a rozhodol dramatický zápas.

Zdroj: SHbÚ, Ľubor Komenda

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.