SHbÚ a WBHF sa dohodli


By Ján Ivančík - Posted on 19 február 2015

Slovenská hokejbalová únia podpísala s WBHF dohodu týkajúcu sa seniorských reprezentantov.

Dlhoročný spor medzi štátom rozoznaným zástupcom hokejbalu na Slovensku – Slovenskou hokejbalovou úniou (SHbÚ) a organizáciou World ball hockey federation (WBHF) našiel kompromis vo forme podpísanej dohody. Tá by mala minimálne na obdobie najbližších rokov vyriešiť pálčivú otázku, či môžu športovci pôsobiaci v súťažiach organizovaných SHbÚ nastúpiť aj na podujatia konkurenčnej organizácie WBHF.

Ako je známe, po vytvorení WBHF zaujala Slovenská hokejbalová únia razantný postoj a nastúpenie na turnajoch pod patronátom konkurenčnej organizácie sankcionovala zákazom pôsobenia na svojich podujatiach. K podpisu dohody SHbÚ viedli viaceré kroky, ktoré v ozname objasnil jej prezident Jozef Stϋmpel.

Veľmi dobre všetci poznáte z viacerých predošlých rozhodnutí problém, ktorý už viac ako dva roky pretrváva v SHbÚ a to s účasťou seniorských hráčov zo súťaží riadených SHbÚ na turnaji WBHF (či to už bolo v roku 2013 v Toronte, bude to v roku 2015 v Pittsburghu, ďalej asi v roku 2017 v Číne, atď.). Rada SHbÚ na základe tohto problému prijala na svojom poslednom zasadnutí 29. augusta 2014 prijala stanovisko a spresnila ho úpravou v disciplinárnom poriadku, na ktoré druhá strana reagovala podaním podnetu na Ministerstvo vnútra SR. Vzhľadom na to, že tento problém druhá strana doviedla až do takého štádia, že tu vznikla možnosť ísť so SHbÚ do sporu súdnou cestou, čo by malo automaticky za následok zastavenie dotácii do nášho spoločného milovaného športu na Slovensku až do vyriešenia daného prípadu, čo by mohlo trvať aj niekoľko rokov, VV SHbÚ udúdil a nakoniec rozhodol, že neohrozí existenciu hokejbalového športu na Slovensku a bude sa správať zodpovedne a teda povolil svojím rozhodnutím na VV SHbÚ 14. februára 2015 s následnou úpravou disciplinárneho poriadku SHbÚ, že hráči, ktorí sa zúčastnia turnaja WBHF či už v Pittsburghu v roku 2015, ďalej v Číne atď. nebudú postihnutí,“ píše sa v stanovisku prezidenta SHbÚ.

Ako sa ale ďalej uvádza v stanovisku i v samotnej dohode, jeden následok pôsobenia na turnajoch WBHF nastane. „Hráči, ktorí pôjdu z vlastného rozhodnutia na turnaj WBHF stratia v budúcnosti šancu reprezentovať SHbÚ v akejkoľvek kategórii na medzinárodnom turnaji organizovanom ISBHF,“ dodáva sa ďalej v stanovisku prezidenta SHbÚ.

Reciprocitne sa druhá strana zaväzuje, že nebude pokračovať v doteraz započatých sporoch, resp. vytváraní nových sporov na danú problematiku. Za WBHF podpísal predmetnú dohodu Jaroslav Melíšek, bývalý prezident SHbÚ, ktorý je jedným zo zakladateľov WBHF.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.