Senec: Súboje v Modre sľubujú play-off ako sa patrí


By Ladislav Kováč - Posted on 26 apríl 2014

Petržalské derby i súboj večných rivalov. Kto z koho? Začína play-off v Senci.

Úvodné  dva štvrťfinálové duely v seneckej lige sa odohrajú  v nedeľu 27.4. 2014 v Modre. 

09:00  Devils Petržalka  -  Réca Devils 

Vzájomné zápasy v sezóne 2013/14:  6:3 (d)   6:4 (v)
1. Petržalka  26z  20v  2vsn  1psn  3p  218:75  65b.
8. Réca  26z  14v  12p  176:106  42b. 

Víťaz základnej časti  Devils Petržalka  sa predstaví na domácom ihrisku  v repríze vlaňajšieho štvrťfinále proti Réci Devils.  Vlani po výhrach  3:2  a  4:2 postúpili Petržalčania. 

Prvý duel rozhodol hetrikom  M. Vrablec, v druhom stretnutí exceloval  R. Sloboda, keď k dvom gólom pridal dve asistencie. Menovaným sa proti súperovi darilo aj v aktuálnom ročníku a spolu nazbierali v dvoch zápasoch štrnásť bodov. V sezóne sa v drese petržalských "diablov" podarilo až piatim hráčom prekonať  20-gólovú hranicu. Na rozhovor pre náš web sme pozvali najlepšieho strelca tímu  Róberta Slobodu  (31g+25a). 

"Umiestnenie mužstva po základnej časti je samozrejme vynikajúce a takisto ani výkony neboli zlé, až na pár zakopnutí, ktorým sa musíme v play-off  vyhýbať. Je potrebné vyhnúť sa našej "chorobe" a tou je prispôsobenie našej hry súperovmu výkonu. Pred sezónou som dostal do útoku moju hokejbalovú dvojičku, kamaráta a vynikajúceho hokejbalistu  Juraja Alföldyho (29g+23a), s ktorým si na ihrisku a aj mimo neho rozumieme.  Celková kvalita nášho herného prejavu sa oproti minulej sezóne zlepšila aj v defenzíve, čo je pozitívne pred play-off, pretože to je predovšetkým o obrane. So štvrťfinálovým súperom som veľmi spokojný, je to môj obľúbený protivník, lebo sa mi proti ním darí. Netreba však zabúdať, že Réca má kvalitné družstvo, ktoré nemôžeme podceniť. Zdobí ich behavosť, motivácia a veľké chcenie vyhrať. V kádri majú aj pár šikovných  a  bojovných hráčov,  ktorí vedia dať gól.  Od súpera očakávam vysoko  defenzívnu hru, nakoľko v posledných zápasoch sme proti nim ťažili predovšetkým z chýb v obrane. Som presvedčený, že využijeme aj tento krát skúsenosti v obrane a individuálne schopnosti v útoku a Récu vyradíme bez zakopnutia," s trochou  sarkazmu  sa  v rozhovore vyjadril na adresu súpera  útočník  Devilsu Petržalka  Róbert Sloboda. 

Najproduktívnejším hráčom mužstva  Réca Devils v základnej časti sa stal kapitán  M. Repasi  54b. (27g+27a),  druhé miesto  v tímovej  produktivite obsadil  A. Ravasz  47b. (22g+25a).  Ravasz sa pred rokom v drese  Réci  v oboch dueloch  štvrťfinálovej  "diabolskej"  série strelecky presadil a verí si aj dnes.

Andrej Ravasz  (Réca Devils): " V tíme vládne spokojnosť, nakoľko výsledkovo sme nesklamali. Cieľom bolo postúpiť do play-off a to sme bez problémov zvládli. Osobne ma mrzí, že som vynechal veľkú časť základnej časti pre zranenia, ale pevne verím, že si to vynahradím vo vyraďovacej časti. Hráčov súpera poznám dlhé roky a zápasy s nimi majú vždy pre mňa zvláštny náboj. Hráči ako Sloboda, Alföldy, Móri, Šurek, Kováč a v podstate celý tím má obrovskú silu. Myslím si, že zaslúžene vyhrali dlhodobú časť. Je to skúsený tím, vedia aj dobre dodržať taktiku a navyše majú výborného brankára. Avšak my vsadíme na bojovnosť a obetavosť. S rivalom z Petržalky hrávame vyrovnané partie a ak si odpustíme tie drobné chyby, za ktoré nás trestajú, môžeme uspieť! Budeme musieť dobre brániť a celá štvorka poctivo behať, to je jediná šanca na úspech." __________________________________________________________________________________________________

10:30  Orly Modra  -  Playboy Senec 

Vzájomné zápasy v sezóne 2013/14:  5:10 (v)   6:1 (d)
4. Orly  26z  20v  6p  178:87  60b.
5. Playboy  26z  19v  1psn  6p  184:99  58b. 

Vo štvrťfinálovom šlágri domáci  Orly Modra  narazia na  Playboy Senec. Odvekí rivali sa stretli spolu šesťkrát vo finále a v piatich prípadoch vyhrala titul Modra. Štatistiky hovoria jasnou rečou v prospech  "orlov", ktorí sa budú spoliehať na svoju palebnú silu v ofenzíve, ale aj na väčšiu divácku návštevu. Vedúci muž  SCHbL  v historickom poradí produktivity Tomáš Gašparík, ktorý dokopy vo všetkých zápasoch v seneckej lige nazbieral  506 bodov (344g+162a), hrá v dobrej forme. 

Tomáš Gašparík (Orly Modra): "S mojimi výkonmi som celkom spokojný, odohral som 15 zápasov, s myslím celkom slušnou bilanciou 60. bodov (42g+18a). Výkon mužstva bol skoro po celú sezónu dobrý, ale pred koncom základnej časti sme poľavili. Na zápasy sme začali chodiť v menšom počte hráčov a to sa nám vypomstilo, preto sme skončili na štvrtom mieste. Ale aj úroveň ligy stúpla a má väčšiu kvalitu v porovnaní s minulou sezónou. Ja osobne si myslím, že do finále sa môže s týchto ôsmich postupujúcich mužstiev prebojovať každý, aj keď sú v podstate v sériách favoriti," zamyslel sa štvornásobný víťaz produktivity v SCHbL a pokračoval: "Náš štvrťfinálový súper Playboy Senec má výborný tím a určite si budeme dávať pozor na Kollára, Tengeriho a Mišovýcha. Na prvý duel by sme sa mali dostaviť v plnej sile, otázny je len post brankára."

Ofenzívne ladené trio  "plejbojov"  Kollár, Tengeri, Mišových dohromady v sezóne zaznamenalo 182. bodov.  Playboy sa stal jesenným majstrom, avšak v novom roku 2014  prišiel v tabuľke prepad až na piatu priečku.  Ako posledný hosť zo štvrťfinálových dvojíc sa  pre  tophbl.sk  rozhovoril  ligový  víťaz  produktivity  spomedzi  obrancov  Štefan Kollár  73b. (33g+40a). 

"V základnej časti sme chceli skončiť do štvrtého miesta a mať tak výhodu domáceho ihriska v prvom kole  play-off.  To sa nám však nepodarilo, lebo sme pokazili dva tri zápasy  a nesplnili sme predsezónny cieľ.  Liga má v posledných rokoch stúpajúcu tendenciu a prvých osem tímov je  pomerne dosť vyrovnaných, čo ukázala aj  základná časť.  Veď prvých päť priečok delilo od seba šesť bodov  a  to sú dva vyhraté,  alebo dva prehraté zápasy. S výkonmi mužstva som spokojný, v posledných kolách súťaže sa nám darilo strelecky aj herne. Tešíme sa na zápas v Modre a vieme že to bude ťažká séria. Rozhodujúcim faktorom bude výhoda domáceho prostredia, výkony brankárov a v akom zložení nastúpia do duelov oba celky. Orly majú mladé behavé mužstvo s niekoľkými hráčmi čo vedia rozhodnúť zápas. No my máme tiež svoju kvalitu a keď chceš vyhrať ligu, tak musíš poraziť každého."  zakončil dialóg kapitán seneckého tímu  Š. Kollár.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (5 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.