Senec: Favoriti si veria, súperi ich rešpektujú


By Ladislav Kováč - Posted on 24 apríl 2014

V Senci sa rozbieha play-off, ktoré hneď na úvod poskytne zaujímavé série.

V nedeľu  27. apríla  sú v Seneckej hokejbalovej lige na programe prvé štvrťfinálové stretnutia. V seneckom areáli  zaháji  play-off  bratislavské derby,  v ktorom sa navyše  predstavia aj dvaja nováčikovia v súťaži.  Súperi sa dobre poznajú  z  BAHbL, kde proti sebe odohrali desiatku sezón. Favoritom na postup do semifinále je  Team Sharks. Priestor na vyjadrenie sme dali kapitánom oboch tímov.

12:45  Team Sharks  -  Slávia Právnik
Vzájomné zápasy v sezóne  2013/14:  4:0   6:3
3. Sharks  26z  19v  1vsn  2psn  4p  196:84  61b.
6. Slávia  26z  15v  1psn  10p  150:117  46b. 

Richard Katona  (kapitán, Team Sharks): "Ako nováčik SCHbL sme presne nevedeli, čo nás čaká. Postupom času sme sa oťukali a patrili k špičke ligy. Bohužiaľ naše družstvo trápili počas celej sezóny zranenia, ktoré vyvrcholili zranením nášho defenzívneho piliera brankára M. Vasila, ktorý nám nepomôže v bojoch o celkové prvenstvo. V play-off sa budeme spoliehať na gólmanskú dvojicu Z. Sukup a P. Bárdoš. V štvrťfinále nás čaká náš starý známy súper Slávia Právnik. Máme tam veľa kamarátov, a tak očakávame tvrdý, ale férový súboj. Samozrejme, že chceme ísť do semifinále. Sme mierni favoriti, veď sme postúpili z tretieho miesta a aj oba vzájomne zápasy skončili v náš prospech. Play-off je však o niečom inom. Určite očakávam defenzívny hokejbal, s minimom chýb, ale ako vravím chceme ísť ďalej!"

Marian Butowski (Slávia Právnik): " So základnou častou a šiestym miestom sme veľmi spokojní. Štvrťfinále berieme tak, že ideme podať výkon s ktorým budeme spokojní a keď prehráme, tak so cťou, my môžeme iba prekvapiť. Sharks sú v sérii jednoznačným favoritom, ale my budeme hrýzť!"


14:15 Watberg Senec - Leaders Senec
Vzájomné zápasy v sezóne  2013/14:  4:3   5:2
2. Watberg  26z  20v  1vsn  5p  227:88  62b.
7. Leaders  26z  14v  1vsn  1psn  10p  166:112  45b. 

Diváci v  Senci sa môžu tešiť aj na domáce derby, v ktorom nastúpi  Watberg  proti  Leaders. Vlani seneckí rivali narazili na seba v semifinále, v ktorom Watberg prevalcoval Leader  v dvoch dueloch  (7:0, 10:1) a vo finále obhájil titul. Watberg  vyhral so súperom aj dve vzájomné konfrontácie v tomto ročníku a aj to ho pasuje do role favorita vo štvrťfinálovej sérii. O pocitoch pred štartom série sa podelil kapitán seneckého tímu a druhý najproduktívnejší obranca v základnej časti  Marek Miko  55b. (23g+32a).

"Dlhodobá časť dopadla pre nás veľmi dobre, aj keď to začiatok sezóny neukazoval. Dôvodom bola absencia hráčov kvôli extraligovým povinnostiam a osobných dôvodov. Vo štvrťfinále sa necítime ako favoriti, nakoľko sa liga veľmi vyrovnala. Vo vyraďovacej časti  už treba poraziť každého, a tak sa k zápasom aj postavíme. Leaders má vo svojich radoch veľa skúsených hráčov a hlavne v bránke nemenej kvalitného gólmana. Nedá mi nespomenúť hráča súpera Jána Rímskeho, ktorý vraj na poslednú chvíľu stihol splniť podmienku pre štart v play-off (10. odohratých zápasov v základnej časti). Preto určite nepodceňujeme nášho štvrťfinálového súpera," vraví Miko.

Na súpiske  Leaders  je až osem  zlatých veteránov  z  MS  MASTERS  v  Plzni  2012. Na slovíčko sme zavolali jedného z nich, oporu zadných radov  Leadersu  Jaroslava Straku. Tento matador získal v dávnych časoch v extralige aj tri bronzové medaile s bratislavským tímom HBC Krasňany.

Jaroslav Straka (Leaders Senec): "Počas základnej časti sme podávali príliš kolísavé výkony. Dokázali sme poraziť aj silné mužstvá, ale aj prehrať so slabšími celkami. Záver základnej časti sme nezvládli a dostali sme do štvrťfinále najviac neželaného súpera, ale môžeme si za to sami. Postúpiť cez Watberg bude nesmierne ťažké, predsa len je to víťaz posledných štyroch ročníkov SCHbL. Watberg je vyzreté mužstvo, ktoré má v kádri až osem extraligistov. Budeme sa snažiť byť dôstojným súperom, verím, že nám pomôžu naše hviezdy J. Rímsky, F. Polák, alebo M. Vannay. Všetci hráči v mužstve sú zdraví a pripravení nastúpiť, to je dôležité. Treba byť realista, postúpiť bude veľmi ťažké. Recept na postup neprezradím, ale v hlave ho mám."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
11 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.