Santa Cup v Martine aj so zahraničnými účastníkmi


By TOPhbl.sk - Posted on 07 august 2013

Kvalitne obsadený Santa Cup potrebuje zaplniť ešte dve miesta.

Ďaľšou z možností, na ktorých je možnosť nabrať skúsenosti a preveriť si formu pred nadchádzajúcou sezónou, je aj martinský Santa Cup 2013. Organizátori pripravili už jeho šiesty ročník.

"Turnaj sa uskutoční v krásnom hokejbalovom areáli Sokolovňa, ktorý bol zrekonštruovaný na hokejbalové účely. Momentálne je stránkom martinských extraligistov. Máme potvrdenú účasť aj dvoch mužstiev z Českej republiky. Vyzývame preto všetky mužstvá, aby neváhali a informovali sa ohľadom možnosti pridať sa k zúčastneným. Voľné sú ešte dve miesta," povedal pre TOPhbl.sk organizátor Marián Macko.

PROPOZÍCIE TURNAJA:

Organizátor:  Marian Macko  t.č. 0907 490 400
                        Martin Medek   t.č. 0905 222 225

Miesto: Martin 03601, ul. L. Novomeského 1
Termín: 24 - 25.august
Čas: 8:00 – 19:00 h
Štartový vklad: vo výške 90 eur za mužstvo je potrebné uhradiť na číslo účtu 6794993004/1111
(Unicreditbank) do 01.08.2013.
Štartový vklad zahŕňa náklady na technickú realizáciu tohto dvojdňového
turnaja (prenájom priestorov, odmeny pre rozhodcov, časomieru, usporiadateľskú službu, minerálnu vodu, poháre, vecné ceny, atď.).
Regulérne prihlásené mužstvo sa stáva až po zaplatení štartovného. Mužstvo, ktoré sa z turnaja odhlási po 15. auguste, nemá nárok na vrátenie štartovného. Štartovné tak prepadá v prospech
organizátora. Do správy pre prijímateľa uveďte názov vášho mužstva.

HRACÍ SYSTÉM

účasť 10 - 12 tímov.
Hrá sa systémom 5+1, minimálny počet hráčov na ploche 3+1; 1-krát 20 minút čistého času.
V základných skupinách sa bude hrať systémom každý s každým.
Bodovanie: víťazstvo 3 body, remíza v riadnom hracom čase 1 bod, prehra 0. V prípade remízy nasledujú samostatné nájazdy (po tri), ďalej po jednom nájazde až do konečného rozhodnutia. Víťaz po samostatných nájazdoch si pripíše 1 bod k už získanému 1 bodu za remízu. Neúspešný celok v samostatných nájazdoch si už nepripíše žiaden bod. O konečnom poradí mužstiev postupne rozhoduje: počet bodov, vzájomný zápas,
celkové skóre (rozdiel vsietených a inkasovaných gólov), skóre zo vzájomných zápasov (rozdiel vsietených a inkasovaných gólov), vyšší počet vsietených gólov, nájazdy. Vo štvrťfinále, semifinále, finále  bude v prípade nerozhodného stavu po riadnom hracom čase nasledovať predĺženie
5 minút čistého času. Hrá sa na zlatý gól. Ak ani v predĺžení nepadne gól, budú nasledovať tri nájazdy na každej strane.

HERNÝ PORIADOK

Santa Cup sa hrá podľa pravidiel Slovenskej hokejbalovej únie. Hrá sa na
plávajúcu modrú čiaru, zakázané uvoľnenie a s hokejbalovou loptičkou. Domáce i hosťujúce mužstvo podľa zápisu dá rozhodcom pred začiatkom každého zápasu dve loptičky. Povinný výstroj pre brankára: musí mať kompletný brankársky výstroj (betóny, nohavice, suspenzor, vestu, lapačku, vyrážačku, masku, brankársku hokejku, chránič krku). Povinný výstroj pre hráča: hokejbalové, hokejové, futbalové holenné chrániče, hokejbalové alebo hokejové hráčske rukavice, hokejka. Organizátorom sú odporučené (nie sú povinné): suspenzor, chránič zubov, hokejbalové alebo hokejové nohavice, prilba. Všetci hráči v mužstve musia mať dresy rovnakej farby. Povolená je výnimka pre brankárov, ktorí nemusia mať rovnaký dres. Očíslovanie hráčov a označenie kapitána, asistentov tímu musí byť presné, aby nedošlo k zámene hráčov. Štulpne hráčov nemusia byť jednotné. Hráčovi, ktorý nedodrží dané podmienky nebude môcť zasiahnuť do hry. Minimálny počet hráčov na súpiske mužstva: 10 v poli a jeden brankár. Nedodržanie pravidiel od jednotlivých hráčov a mužstiev vo výstroji, úprave, očíslovaní a označení bude riešené uložením menších alebo väčších trestov.
Tresty: menší trest 1 minúta, väčší trest 3 minúty (3+DKZ), osobný trest 5 minút. Hráč, ktorý dostane trest do konca zápasu alebo dva osobné tresty, v nasledujúcom zápase nesmie nastúpiť. Poplatok za odpustenie trestu je 15 eur. Čakacia doba nie je. Mužstvo musí mať na ihrisku minimálne 5 hráčov s brankárom vo výstroji. Ak sa tím načas nedostaví na zápas alebo inak závažne poruší pravidlá turnaja, bude konkrétny duel kontumovaný v jeho neprospech 0:5. Mužstvo musí na zápas nastúpiť v požadovanom výstroji. Organizátor Santa Cupu si vyhradzuje právo vylúčiť z turnaja mužstvo, ktoré nebude dodržiavať pravidlá turnaja, inzultuje rozhodcu, či iných činovníkov turnaja (časomeračov, usporiadateľov, hráčov a vedenie iného tímu). Vedúci mužstva a kapitán zodpovedá za oboznámenie ich tímu s pravidlami turnaja a možnými následkami pri ich nedodržiavaní! Hráči na súpiske mužstva súhlasia s pravidlami a sú s nimi oboznámení aj s možnými následkami čo svojím podpisom za celé mužstvo preukáže kapitán mužstva.

ROZHODCOVIA

Zabezpečí a deleguje organizátor turnaja.

PROTESTY

Je možné urobiť písomnou formou do 15 minút od riadneho ukončenia stretnutia do rúk organizátora
turnaja. Poplatok za každý protest je 10 eur. Pri opodstatnenosti protestu sa poplatok vráti.

PROGRAM TURNAJA

Vyžrebovanie jednotlivých skupín a kompletný program turnaja zašleme prihláseným tímom do 15. augusta. V nedeľu sa uskutoční súťaž  presnosti v strelbe  na bránu. Z každého tímu si vyberiete jedného hráča, najúspešnejší si odnesie zaujímavú cenu.

STRAVOVANIE

Po príchode dostane každé mužstvo kartón minerálky + lístky na jedno sobotné jedlo podľa výberu organizátora (párky, klobása) V ohradenom areály ihriska organizátor zabezpečí bufet /gril.mäso, guláš, klobása – pivo, kofola, alko, nealko, káva/
15 minút chôdze alebo 5 minút jazdy autom od štadióna je hypermarket Tesco, Kaufland, Lidl. V tesnej blízkosti ihriska sa nachádza centrum mesta.

UBYTOVANIE

Organizátor vie dopomôcť pri zabezpečení ubytovania pre účastníkov. V prípade záujmu o ubytovanie, túto skutočnosť treba dopredu nahlásiť do 1.augusta. Ubytovanie pre jednu osobu cca 10,-€/1noc
Ubytovanie zabezpečuje:
Marian Macko
e-mail – marianmm@centrum.sk
0907 490 400

CELKOVÉ VYHODNOTENIE TURNAJA

Záverečné vyhodnotenie bude ihneď po odohraní finálového zápasu. Prvé tri mužstvá dostanú ocenenia podľa získaného miesta na turnaji . Každé mužstvo diplom. Ceny prevezmú i najlepší hráči v individuálnych kategóriách (brankár, strelec, obranca a pod.)

POZNÁMKA

Každý hráč hrá na vlastné riziko!
Mužstvo, ktoré fyzicky napadne niekoho z organizátorov, usporiadateľskej služby, rozhodcov, časomeračov, hráčov a vedenie iného tímu, bude vylúčené a vyvedené usporiadateľskou službou. Vylúčené mužstvo nemá nárok na vrátenie štartovného.
Upozorňujeme tímy, že z technických príčin organizátor nevie zabezpečiť väčší počet šatní. K dispozícií budú šatne avšak nie v objeme 1 tím = 1 šatňa. Sociálne zariadenia (wc, sprchy) budú k dispozícií počas celého turnaja. K dispozícií bude teplovzdušná pištoľ pre výmenu čepelí taktiež lekárnička a chladivý sprej. Organizátor si vyhradzuje právo vylúčenie mužstva, na časové a organizačné zmeny počas celého turnaja.

Víťazi doterajších ročníkov:

0. ročník - 1. Santa Monica   2. Cibo Team        3. Sokol Martin
1. ročník - 1. Cibo Team     2. Santa Monica     3. Goldspart
2. ročník - 1. Cibo Team     2. Santa Monica     3.Považs. Bystrica
3. ročník - 1. Cibo Team     2. Považs. Bystrica  3. Fest Citron
4. ročník - 1. Santa Monica  2.Fest Citron         3. Cibo Team
5. ročník - 1. Cibo Team     2. Košice            3. Kežmarok
6. ročník - ???
 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.