Salajka: Reprezentačný kemp bol na vysokej úrovni


By joziva - Posted on 19 október 2016

„Dva dni je krátky čas, ale partia bola skvelá," vraví novic v reprezentačnom drese Michal Salajka.

Cez víkend mala extraligová scéna seniorov voľno, pretože priestor prenechala reprezentácii. V nej mali mimoriadne široké zastúpenie hráči úradujúceho vicemajstra zo Skalice.

Hneď pätica Skaličanov si v prvom kempe pred svetovým šampionátom v Česku obliekla reprezentačný dres a snažila sa zaujať trénera Jozefa Ďurisa ml. svojimi výkonmi. Konkrétne ide o Radovana Zelenku, Jaroslava Martinusíka, Milana Rampáčka, Michala Salajku a Richarda Váleka.

„Moje dojmy zo sústredenia sú výborná. Bol to môj prvý zraz a som veľmi spokojný, všetko prebiehalo na veľmi profesionálnej úrovni,“ povedal pre nasezahorie.sme.sk Michal Salajka.

Skalický obranca bol reprezentačným zrazom v Martine naozaj očarený. Podľa neho bolo všetko pripravené ako sa na reprezentáciu patrí.

„Tréner Ďuris sa zameral úplne na všetko. Je to výborný tréner a veľký profesionál. Zabehali sme si, zastrieľali i nacvičili určité veci, ktoré boli potrebné. Napokon sme si aj dobre zahrali,“ opisuje priebeh sústredenia Salajka.

Novorodiaci sa kolektív pred svetovým šampionátom určite ešte prejde veľkými zmenami. Prvé pocity Salajku sú ale pozitívne.

Dva dni je krátky čas, ale partia bola skvelá. Všetci chalani sa poznajú z extraligy, takže sme vytvorili priateľskú klímu plnú zábavy,“ konštatuje jeden z lídrov skalickej defenzívy.

Hoci je to ešte ďaleko, už na prvom zraze bolo cítiť snahu o vybojovanie si šampionátovej miestenky.

Na tréningoch bolo cítiť, že každý bol v plnom nasadení. Bojuje sa o miestenky na šampionát v Pardubiciach, a preto sa všetci chceli ukázať naplno a makali naplno. Vďaka tomu boli všetky tréningy na veľmi vysokej úrovni,“ dodal Salajka pre nasezahorie.sme.sk.

zdroj/foto: nasezahorie.sme.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.