Ruttkay: Na Bratislavu by mala platiť naša rýchlosť


By Ján Ivančík - Posted on 01 máj 2010

Tomáš Ruttkay pre fhbl.sk: "Doprastav je skúseny súper s veľkými kvalitami a dobrými hráčmi. Určite to berieme ako výzvu a tešíme sa na to. Je to naše prvé semifinále a sme veľmi motivovaní."

Hokejbalisti Vrútok sa po tvrdom štvrťfinále prebojovali do ďalšej časti play-off. V ňom si merajú sily s Doprastavom Bratislava. Komete sa podarilo vyradiť úradujúceho majstra a má zálusk na ďalší veľký skalp. S Bratislavčanmi však zatiaľ prehráva 0:1 na zápasy po sobotňajšej prehre 0:3. O tom ako ďalej sme sa porozprávali s útočníkom Tomášom Ruttkayom.

Začiatok sezóny vám skutočne vychádzal. Ešte v zime to vyzeralo, že máte nádej na prvú priečku pri vstupe do play-off. Následne ste sa prepadli a v štvrťfinále vás čakal Ružinov...

"V závere základnej časti sme mali viacero zranených hráčov,káder bol oklieštený,tak aj výsledky zápasov neboli pre nás pozitívne. V štvrťfinále sme dostali Ružinov Bratislava, jedného z favoritov súťaže,takže to bola pre nás veľká výzva a chceli sme konečne prekročiť hranicu štvrťfinále."

Nechýbalo veľa a mohli ste opustiť tohtoročné play-off. Báli ste sa alebo aspoň pripúšťali ste si takúto možnosť?

"Samozrejme, prehrávali sme v sérii 1:2 a iba dva vyhraté zápasy nás mohli posunúť do semifinále. Proti nám stál skúsený súper. Nakoniec sme to dokázali."

Momentálne sa musíte popasovať s Doprastavom. To nie je o nič väčšia výhra než váš predošlý sok. Prehrávate 0:1, čo by mohlo na súpera platiť?

"Doprastav je tiež skúseny súper s veľkými kvalitami a dobrými hráčmi. Určite to berieme ako výzvu a tešíme sa na to. Je to naše prvé semifinále a sme veľmi motivovaní. Na Doprastav bude určite platiť naša rýchlosť a útočná sila. Ale nesmieme zabúdať na defenzívu, od nej sa musíme odvíjať. To bude základom nášho ďalšieho úspechu."

Práve vaše výkony boli napokon zárukou úspechu v bojoch proti Ružinovu. Dopomohli ste svojmu mužstvu viacerými kľúčovými gólmi. Zrejme budete chcieť takéto výsledky zopakovať...

"Každého hráča určite poteší keď sa mu podarí streliť gól, ale to je práca celej päťky, ktorá je práve na ploche. A to že to padá práve nám je určite aj našou dlhoročnou zohratosťou.Vieme kde spoluhráč stojí, kde si nabehne a veľakrát spolupracujeme naslepo. V play-off zápasoch je jedno kto strelí góly, ale bol by som rád keby mi to išlo aj naďalej."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.