Ružinov si odniesol prvenstvo z turnaja O pohár Nového Strašecí


By Ján Ivančík - Posted on 21 august 2017

Ružinovskí extraligisti získali cenný pohár, rozlúčili sa aj s dvomi vlaňajšími oporami.

Leaders Ružinov vyhral významný turnaj, ktorý sa už po desiaty raz konal v českom meste Nové Strašecí. Nakoľko sa mužstvo HbK Karviná odhlásilo, z pôvodnej osemčlennej štartovacej čiaty napokon do hry nastúpilo iba sedem mužstiev. Na kvalite turnaja to ale rozhodne neubralo.

Ako už bolo naznačené, Ružinovčanom sa podarilo vybojovať celkové prvenstvo, keď vo finále pokorili HBC Plzeň 1:0 po samostatných nájazdoch. Okrem týchto tímov sa na turnaji predstavila aj reprezentačná "dvadsiatka" Českej republiky, Pardubice, domáci tím Nové Strašecí, HBC Kladno a TJ Kovo Praha.

Program bol rozdelený do troch dní, keď prvé stretnutie odohrali domáci proti Pardubiciach už v piatok 18. augusta. Nasledovali súboje v základnej skupine počas soboty a v nedeľu vyraďovacia časť turnaja.

V skupine porazil Ružinov HBC Autosklo - H.A.K. Pardubice, v semifinále Kladno a v už spomínanom finále po samostatných nájazdoch zlomil odpor HBC Plzeň.

Ružinov sa tohto turnaja zúčastňuje pravidelne, keď svoju prvú účasť zaznamenal už v roku 2009. Vlani skončili Bratislavčania druhí.

Toto podujatie bolo zároveň posledným v ružinovskom drese pre českú dvojicu Petr Danko a Ján Střecha, ktorí v novej sezóne v Ružinove pôsobiť nebudú. Po dvoch sezónach sa totiž vracajú do Jihlavy. Zaujímavosťou je, že Střecha bol vyhlásený za najlepšieho útočníka turnaja.

foto: fb Ružinov

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.