Rebelom pomôže v ceste za obhajobou opäť aj Minárik


By Michal Runák - Posted on 15 júl 2012

O mesiac sa vo Villachu stretne hokejbalová klubová elita.

Turnaj pod názvom Euro Cup bude mať kvalitné  zastúpenie zo špičkových európskych mužstiev. Stretnú sa na ňom Oberwil Rebells, SHC Bettlach, ASKÖ Villach, CCU Klagenurt, Reebok Ružinov, HBT Vlašim, Heilbronn Hornets Pelikassit HBK Nitrianski Rytieri, HC Kert Park Praha, VAS Villach a Peräpohjolan Poropojat. Naposledy sa turnaj konal v Bratislave, kde triumfovali hokejbalisti Hradca Králové. Minuloročný turnaj v Plzni pod názvom World Cup mal prekvapujúceho víťaza, keď sa tešil švajčiarsky majster z Oberwilu. Ten mal vo svojom kádri aj dvoch Slovákov, lúčiaceho sa Kapánka a oporu bratislavského LG i slovenskej reprezentácie Minárika, ktorého na turnaj zlanáril práve Kapánek. A práve tridsaťjedenročného beka si Rebells opäť požičali na výpomoc v ceste za úspechom.

"My sme sa v podstate predbežne dohodli už minulý rok v Plzni, avšak nie definitívne. Všetko sa začalo dolaďovať až po vypadnutí môjho klubu v play-off," osvetlil svoju účasť v tíme Jozef Minárik.

Ten si urobil u švajčiarskeho majstra výborné meno na turnaji v Plzni, kde pomohol Oberwilu v prekvapujúcej ceste za zlatými medailami. Nečudo, že pri neúčasti Minárikovho materského klubu oslovili reprezentačnú oporu opäť.

"V prvom rade je mi ľúto, že nemôžem na tomto turnaji štartovať so svojím tímom LG  Bratislava. Na druhej strane som však rád, že sa tohto prestížneho turnaja môžem opäť zúčastniť, čím sa aj touto cestou chcem poďakovať zástupcom švajčiarskeho klubu, že si na mňa spomenuli," pokračovala opora obrany LG i reprezentácie SR.

Ako sme spomínali, v Plzni na World Cupe to bolo prekvapujúce finále, keď sa skladalo zo švajčiarskych mužstiev. Trúfajú si Rebeli vyparatiť opäť niečo podobné? 

 "Titul je určite ťažšie obhájiť ako získať. Tibor Kapánek má však výborne poskladané mužstvo aj tento rok, káder tvoria mladí výbušní a rýchli hráči, doplnení o skúsenosť, čo je výborná kombinácia. Ak sa k tomu pridá aj to povestné hokejbalové šťastie, môžme opät pomýšlať na medailové pozície," trúfa si staronový pilier oberwilskej defenzívy.

Švajčiarskeho majstra však nečaká žiadna prechádzka, potvrdiť svoju silu budú chcieť českí zástupcovia a rovnako tak i slovenskí. Nitrania i Ružinovčania si budú chcieť napraviť renomé z Plzne, kvalita Čechov je všeobecne známa a podceniť nemožno ani domácich, ktorí budú hnaní publikom.

"České tímy budú určite kvalitné, osobne som však ani proti Prahe ani proti Vlašimi nikdy nehral, v týchto zápasoch nás čaká boj o každý centimeter ihriska. Nitru i Ružinov poznám veľmi dobre, čiže svoje skúsenosti zo vzájomných zápasov budú dúfam platné celému mužstvu Oberwil. Čo sa týka zástupcov Fínska, Nemecka či Rakúska, nikdy na týchto turnajoch neobsadzovali najvyššie priečky, napriek tomu ich nemožo podceniť a do každého zápasu musíme ísť veľmi zodpovedne, všetko sú to predsalen majstri svojich krajín či vicemajstri," prezradil niečo o súperoch Minárik.

LG Bratislava si v tomto roku nechtiac skrátilo sezónu, na čo v klube nie sú zvyknutí. Už v prvom kole play off ich totiž zastavili hokejbalisti Kežmarku, čo pre Minárika znamenalo oddych a voľno už koncom apríla. Na taký turnaj ako Euro Cup sa však treba zodpovedne pripraviť.

"Okrem individuálnej prípravy, ktorá okrem trénovania kondície a klasických hokejbalových prvkov, sa snažím spestrovať si ju aj futbalom. Zúčastnil som sa zopár hokjebalových turnajov, ktoré každoročne absolvujem, ako napríklad Stümpel Cup, Mamut Cup a ďaľšie. Do Villachu teda idem pripravený a dúfam, že nesklamem dôveru, ktorú do mňa vkladá tím okolo Tibora Kapánka," nechala sa počuť krátkodobá posila švajčiarskeho majstra. 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.