Projekt Guerera sa blíži k vysnívanému finále


By joziva - Posted on 08 september 2016

Bratislavské ihrisko Guerera ožíva vďaka dobrovoľníkom z občianskeho združenia Rohan.

Bratislava by mala mať už čoskoro ďalšie plne funkčné hokejbalové ihrisko. Projekt Guerera totiž utešene pokračuje vo svojom ťažení a jeho iniciátori dúfajú, že tradičné ihrisko na Kramároch ožije ešte tento rok.

„Mantinely by sme chceli dokončiť ešte tento rok tak, aby sa tu už dalo normálne hrať,“ povedal pre bratislava24.sk Milan Szabó z občianskeho združenia Rohan.

Zrejme najťažšia časť driny už je za skupinou odvážlivcov, ktorí sa snažia vrátiť na ihrisku Guerera život. Areál je očistený, odpadky a burina sú minulosťou. Následne boli odnesené nepoužiteľné mantinely i striedačky. „Rohanisti“ sa už pohrali i s obvodovými stĺpmi, natiahli pletivo a ihrisko pomaly, ale isto naberá úplne nový vzhľad. Počas jari občianske združenie dokončilo i osvetlenie a pribúdajú i konštrukcie na vyššie spomínané mantinely.

Plánom do budúcnosti je vraj vybudovanie šatní a striedačiek. Funkčný areál by mal slúžiť na organizáciu turnajov a hokejbalových, floorbalových, či in-linových krúžkov a podujatí. Vynovené ihrisko by malo byť k dispozícii aj pre basketbalistov a in-line korčuliarov.

 

foto: bratislava24.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.