Pre Švajčiarov bol majstrovský hokejbal akoby iný šport


By Ján Ivančík - Posted on 01 júl 2011

"Mnoho chalanov nemohlo pricestovať. Mali sme iné ciele, no aspoň sme sa zachránili," povedal v rozhovore pre TOPhbl.sk hráč Švajčiarska Reto Ramseier.

Hodnotenia po majstrovstvách sveta sú vždy veľmi rozdielne. Úspešní ich hodnotia pozitívne, neúspešní so smútkom na tvári. Ak však vládlo sklamanie, bolo to jedine z predvedenej hry vlastného tímu. Na organizáciu nebolo počuť krivého slova. Podobné pocity vyjadril v exkluzívnom rozhovore pre TOPhbl.sk hráč Švajčiarska Reto Ramseier.

Švajčiarsko cestovalo na majstrovstvá sveta s veľkými očakávaniami. Napokon ste však museli bojovať o existenciu v A-kategórii...

"Je pochopiteľné, že naše celkové umiestnenie je pre nás veľkým sklamaním. V poslednom zápase sme však ukázali , že máme na A-kategóriu. Ak budeme mať šťastie, nabudúce to bude lepšie."

Vyskúšali ste si hru proti najlepším v "Áčku" ale i hru proti víťazovi "Béčka". Je v tom veľký rozdiel?

"Je to veľký rozdiel. Hrá sa s iným nasadením, iný rýchlosťou. Bolo to cítiť, že hoci je Pakistan dobrý tím, dynamika hry medzi elitou je úplne o niečom inom."

Vaša výhra 6-0 bola až nečakane veľká...

"Rozdiel bol nečakane veľký. Čakali sme ťažký súboj, avšak nebolo to ani z ďaleka vyrovnané. Boli sme z nich troku sklamaní."

Vo veľkej hale bola švajčiarska hra nevýrazná. Na menšom ihrisku vám to šlo o poznanie lepšie...

"Sme zvyknutí na menšie ihrisko. Hráme bez ofsajdov štyria na štyroch. Preto nám menšie ihrisko omnoho viac vyhovuje."

Aké sú pocity ľudí doma s vašim umiestnením?

"Každý od nás očakával viac. Na záver však bol veľký tlak, aby sme zostali aspoň v A-kategórii. Mnoho švajčiarskych hráčov nemohlo pricestovať. Od začiatku bolo jasné, že musíme bojovať o existenciu."

Na záver ste si užili aspoň trochu radosti...

"Je to sklamanie, avšak aspoň sme sa udržali."

Švajčiarsko disponuje kvalitnou ligou, veď ju tak ohodnotil i Slovák Tibor Kapánek. V čom bol problém?

"Ako som už povedal. Je to akoby iný šport. U nás je to viac o behaní a fyzickej príprave. Na šampionáte bolo potrebné otvoriť hru a taktizovať. Preto sme boli veľmi zaskočení. Pred zápasom si môžete pripraviť hru a hrať herný štýl. Sú to malé veci, ktoré proti silným tímom ako Slovensko rozhodujú."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
14 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.