Portugalský tréner prízvukuje: Ako jediní sme pokorili Čechov


By Ján Ivančík - Posted on 29 jún 2011

Portugalský tréner: "Na výkony svojho tímu som nesmierne hrdý."

Portugalsko odchádzalo zo slovenského hlavného mesta šťastné. Piate miesto je pre juhoeurópsku krajinu veľký úspech. Súboj s Gréckom potvrdil kvality rozrastajúcej sa hokejbalovej mocnosti.

"Bol to dobrý, no náročný zápas. Súper sa doň skoro vrátil, no udržali sme stav," povedal pre TOPhbl.sk o poslednom vystúpení tréner portugalského výberu Alex Bovoletis. JEho tím hral v záverečnom dueli iba s dvomi formáciami: "Mali sme tri a pol formácie. V dôležitých súbojoch však hru sťahujem na dva útoky."

Tréner Bovoletis odchádzal zo Slovenska s dobrými dojmami: "Náš tím bol úžasný. Veľmi dobre poskladaný. Porazili sme ako jediní Čechov, pričom to bol zrejme najlepší tím na turnaji. Pri pohľade na tento výsledok si môžeme povedať, že sme ako jediní porazili svetových šampiónov. Myslíme si, že sme mohli hrať finále. Proti USA nám to žiaľ nevyšlo."

Výhru nad Čechmi si bude portugalský kouč pamätať zrejme navždy. "Zapamätám si určite výhru nad Čechmi. Bol to zápas, kde sme sa veľmi dobre sústredili a ukázali sme aká veľká je naša sila," vyjadril sa Bovoletis a dodal: "Súboj s Gréckom mi bol tiež veľmi blízky, lebo mám korene z tejto krajiny. Bol to teda veľký zážitok zahrať si proti Grékom, hral som vlastne akoby proti svojim. Moja rodina a predkovia sú z tade. V kombinácii s Českom to budú nezabudnuteľné zážitky."

Napriek možnosti zabojovať o finále nebol Portugalec nespokojný. Jeden z najprívetivejších trénerov na šampionáte to vyjadril slovami: "Nie som sklamaný. Som hrdý na svoj tím. Vlani sme získali šieste miesto, tento raz piate. Určite sme mali na zlato, ale spravili sme veľa práce a dokázali sme, že na to máme. Hokejbalová asociácia by mala vidieť, že Portugalsko je silné a v 2013 sa opäť pokúsime získať zlato."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 3 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.