Podľa Ceba by sa Flyers v prvej lige nestratili


By Ján Ivančík - Posted on 05 október 2009

Aktuálny líder druhej ligy verí, že tento rok mu prvenstvo neujde. Napriek tomu je ešte stále reálne, že sa zopakujescenár z uplynulej sezóny. I v nej Flyers dlho viedli, no jeden zápas rozhodol o ich neúspechu.

 

Prebiehajúci ročník zatiaľ vyzerá pre hokejbalistov mužstva Flyers sľubne. Vedú priebežnú tabuľku druhej ligy, no na krk im stále dýchajú Angels, Demons i Vydry. Posledný zápas s Rebels síci vyhrali, no víťazstvo bolo až príliš vydreté.

"Do zápasu sme nastupovali ako favoriti, no na ihrisku to tak veľmi nevyzeralo. Trápili sme sa v zakončeni, čo je u nás na dennom poriadku. Súper nám niektorými akciami robil veľké problémy," povedal pre fhbl.sk Miloslav Cebo i dodal:  "Našťastie sme dali štvrtý gól, ktorý nás upokojil. Nakoniec sme duel dotiahli do víťazného konca."

Dvojbodový náskok je pred záverečnými šiestimi kolami iste upokojujúci. Druhá liga ale obsahuje i ďalšie kluby s postupovými ambíciami.

"Myslím si, že máme dostatočne dobrý tím na, to aby sme postúpili. Na druhej strane zakopnúť môžeme vždy. Za nami sa ťahajú aj Angels, Lapáš a Vydry. Takze to ešte bude zaujímavé," vyslovil sa Miloslav Cebo.

Aj v minulej sezóne mali Flyers za cieľ postup do prvej ligy. Nebol neoprávnený. Čo je teda v tomto ročníku iné ako vlani. "Ťažko sa mi to hodnotí. Aj minulú sezónu sme viedli ligu az do dvadsiatehoštvrtého kola. Potom sme odohrali nešťastný duel s ARC, vysoko sme prehrali s Angels a postup nám ušiel. Všetci ale pevne veríme, že tento rok sa nám to konščne podarí," vyslovil sa útočník "letcov".

Prvá liga v posledných rokoch výrazne nabrala na kvalite. Až na poslednú dvojicu, či trojicu hrajú všetky kluby mimoriadne vyrovnané duely. Bolo by teda pre Flyers postúpiť i na viac ako jeden rok?

"Vyrovnanosť ligy mi je jasná a úprimne povedané, myslím si že by sme v prvej lige nepatrili medzi outsiderov," analyzuje Cebo. "Práve vyrovnanosť ligy nás tam veľmi láka, pretože v druhej, ktorú momentálne hráme sú možno štyri mužstvá, s ktorými každý rok hráme vyrovnané stretnutia."

Najväčším konkurentom na postup je sú pre Flyers "anjeli". Tí sú "B" tímom Lipy, ktorá prvú ligy hrá. Je možné, že dve rovnaké mužstvá by boli pre jednu ligy veľa. "My sa budeme snažiť o to, aby jedna Lipa na prvú ligu stačila. Ak už však Angels neprehrajú, o postupe sa zrejme rozhodne v zápase s nami," povedal Cebo.

Posledná nedeľa hokejbalu nepatrila. Je možné, že to niektoré mužstvá vyvedie z miery. "Myslím si že na nás to negatívne nezapôsobí. Po dlhej pauze budeme mať ešte väčšiu chuť do hokejbalu a dúfam, že po zápase si pripíšeme dalšie dva body," zakončil Miloslav Cebo pre fhbl.sk.

 

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

ja len tolko, ze to je Miloslav nie Miroslav :)

 

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
12 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.