Pobyt Vrútok a Pruského v semifinále extraligy sa nebezpečne chýli ku koncu

By fhbl.sk - Posted on 02 máj 2010

Doprastav Bratislava a víťaz základnej časti Izoglobal Martin si na svoje konto pripísali ďalšiu semifinálovú výhru.

LG TPS Doprastav Bratislava - HBK Kometa Vrútky 5:2 (1:1, 2:1, 2:0).

Výsledky nedeľňajších druhých stretnutí semifinále play-off slovenskej extraligy (hrá sa na 3 víťazstvá):

Po vyrovnanej a bezgólovej prvej tretine sa hokejbalisti Martina ujali vedenia v druhom dejstve. Hostia z Pruského nedokázali kontrovať a dotiahnuť jednogólové manko. To pramenilo až do vsietenia druhého, rozhodujúceho zásahu Martina. Za domácich skórovali Žulko a Pobeha. Martin vedie dva nula na zápasy a od finále ho delí iba jeden triumf.

ŠKB Izoglobal Martin - ŠK 98 Pruské 2:0 (0:0, 1:0, 1:0) - stav série: 2:0
Góly: Žulko, Pobeha

Hráčov Bratislavy od vytúženého finále delí už iba jedna výhra. Aj v druhom stretnutí sa im totiž podarilo zvíťaziť nad Vrútkami a opäť to bolo o tri presné zásahy. Hostia držali s Doprastavom krok počas celej prvej i druhej tretiny. Do tretieho dejstva však vstupovali s jednogólovým mankom, a tak boli nútení otvoriť hru o čosi viac. To vyústilo do ďalších dvoch presných zásahov domácich, ktorí tak nedali pochýb o svojej výhre. Hostia sa teda síce prvý raz dokázali presadiť proti prepracovanej obrane LG TPS ale na výhru to opäť nestačilo.

LG TPS Doprastav Bratislava - HBK Kometa Vrútky 5:2 (1:1, 2:1, 2:0) - stav série: 2:0
Góly: B. Thron, Kanich, Tóth, Ondrušek, Kadraba - Čavajda, Hlaváč

Tretie zápasy sú na programe 8. mája, prípadné štvrté 9. mája a piate 15. mája.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.5 (2 votes)