Pilsen Challenge: Na úvod výhra so Švajčiarskom

By Michal Runák - Posted on 25 január 2013

Jozef Ďuris: „Pomalšie sme sa rozbiehali, potom to už bolo lepšie. Hráči plnili to, čo sme si povedali v kabíne, v tomto smere som spokojný. “

Švajčiarsko  0:5 (0:3,0:0,0:2)  Slovensko

Góly: 5. Kučerka (Kašša, Hrivnák), 9. Rímsky (Behúl), 15. Ladiver (Lihan), 32. Šibík (Šlachtič), 39. Beniač (Haring)

Rozhodovali: Michailidis, Touš (obaja CZE)

Slovensko: Bratina - Mišovec - Minárik, Bujdák, Titka, Haring, Hraško, Porupčan, Šlachtič, Doskočil - Kašša, Hrivnák, Kučerka, Beniač, Maděra, Ladiver, Kollár, Rímský, Behúl, Oravec, Teplický, Lihan, Šibík, Martinusík.
Švajčiarsko: P. Melliger (23. Weber) - Bossard, Döbeli, Fuchs, R. Melliger, Rindlisbacher, Robert, Wittewer - Aegerter, Henzl, Hofer, Holliger, Kener, Meier, Merz, Müller, Renfer, Röthlichsberger, Rybon, Schildknecht, Sterchi, Stücki, Wismer.

Začali sme od podlahy, po troch minútach nebezpečne pred gólmanom zakončoval Oravec. Z pretrvávajúceho tlaku padol o minútu náš prvý gól, keď po osi Hrivnák -Kašša zakončoval Kučerka. V polovici úvodnej tretiny prišiel faul Doskočila, oslabenie sme však hrali veľmi aktívne. Po minúte a pol sa so Švajčiarmi pohral Behúl a jeho robotu zúžitkoval Rímsky - 0:2. Tretí gól mohol po narážačke s Hrivnákom pridať Bujdák, no podarilo sa to až Ladiverovi tri sekundy pred koncom.

Aj druhá tretina bola jasne v našej réžii, gól v nej všal nepadol. Blízko k nemu mal Hraško, ktorého strela od modrej narobila gólmanovi Švajčiarska problémy a po ňom sa individuálne predral obranou Rímsky. Po ôsmich minútah prišiel tlak štvrtej lajny, Martinusík však iba opečiatkoval žrď. Do konca tretiny sa potom nič zaujímavé okrem vylúčení neudialo, bez ujmy sme prežili i oslabenie 5 na 3.

V tejto sľubnej výhode pre súpera pokračovala aj tretia tretina. Po ubránení oslabenia prišla veľká chvíľa pre Šibíka, ktorého krásne zadovkou uvoľnil Šľachtič, devätnásťročný mladík si tak pripísal prvý gól medzi seniormi. V 37. minúte prišlo vylúčenie Titku, no po štyridsiatich sekundách sa stav výlúčených vyrovnal a práve pri hre 4 na 4 uzavrel konečné skóre Beniač.

Tibor Kapánek, tréner Švajčiarska: „Ukázalo sa, aký je rozdiel medzi našou ligou a medzinárodným fórom.  Slováci boli lepší vo všetkých činnostiach, o zápase rozhodla prvá tretina. My sme mali problémy nabehnúť na systém 5+1, ale to som predpokladal. Zápas nám ukázal všetky slabiny. Výsledok je pre nás na úvod trošku krutý, ale zaslúžený. Slováci boli lepší v hre 5 na 5, aj v nerovnovážnom stave.“

Jozef Ďuris, tréner Slovenska: „Pomalšie sme sa rozbiehali, potom to už bolo lepšie. Hráči plnili to, čo sme si povedali v kabíne, v tomto smere som spokojný. “

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.3 (11 votes)