Piaty boj o kráľa regionálnych líg je tu! Bude sa titul sťahovať zo Skalice?


By TOPhbl.sk - Posted on 04 október 2016

Víkend hokejbalových šampiónov čaká minijubileum. Prihlášky na piaty ročník už je možné zasielať.

Po štyroch ročníkoch sú na putovnom pohári pre víťaza Víkendu hokejbalových šampiónov zapísané iba dve ligy - Skalická a ZHbL. Bude to po piatej edícii boja o kráľa regionálnych líg inak?

Piaty ročník Víkendu hokejbalových šampiónov sa bude opäť konať v zime, a to už tradične na záver januára. V dňoch 28. a 29. januára 2017 (sobota-nedeľa) privíta Aréna 71 v Gajaroch regionálnu elitu z celého Slovenska. Prihlášky na prestížny súboj šampiónov je možné zasielať už dnes.

"Po naozaj mimoriadne kvalitnom štvrtom ročníku sme veľmi radi, že môžeme ohlásiť pokračovanie Víkendu hokejbalových šampiónov. Veríme, že opäť do neho prinesieme niečo nové a pre účastníkov i divákov zaujímavé a zároveň zachováme to, čím sa podujatie vyznačovalo doposiaľ. Každý ročník je pre nás veľkým ponaučením a všetci veríme, že turnaj opäť posunieme o krok ďalej," hovorí jeden z organizátorov podujatia Ján Ivančík.

Do Víkendu hokejbalových šampiónov 2016/2017 sa môžu prihlásiť prednostne 2 najlepšie umiestnené tímy z každej regionálnej súťaže na Slovensku. V prípade neúčasti ligového šampióna, resp. porazeného finalistu prechádza pozvánka na zvyšné kluby v lige. Aj v piatom ročníku Víkendu hokejbalových šampiónov platí, že súťaž, ktorá sa hrá systémom 3+1 môže byť zastúpená po dohode s organizátorom i výberom súťaže (v ktorom budú mať proporčné zastúpenie najlepšie ligové mužstvá), prihlásiť sa môže i víťaz súťaže hranej turnajovým systémom.

Cieľ turnaja je teda jasný. Dať všetkým regionálnym šampiónom na Slovensku možnosť zmerať si sily s celoštátnou konkurenciou. Regionálne tituly tak zrazu môžu nabrať výrazne ligotavejší lesk a celé Slovensko bude môcť pozorovať, ktorá regionálna súťaž má skutočne hokejbalové zázemie.

Počas turnaja bude, samozrejme, možné využívať plný komfort Areny 71 v Gajaroch. Pre mužstvá budú pripravené štyri šatne so sociálnymi zariadeniami, luxusná reštaurácia, bufet i hokejbalový obchod. Na spestrenie programu  je k dispozícii možnosť hrania stolného tenisu, streľby na bránku, posilňovne a podobne. Organizátor ale pripravuje aj ďalšie zaujímavosti, ktoré budú do začiatku turnaja prezentované na TOPhbl.sk.

Súčasťou turnaja bude aj tento rok boj o Kráľa strelcov. Každý tím bude môcť nominovať jedného hráča, ktorý v priebehu nedele nastúpi do súťaže o zaujímavé ceny.

Po pretrhnutí skalickej nadvlády Farmou Petržalka sa titul už aj s putovným pohárom presunli opäť na Záhorie. Kto sa stane novým držiteľom titulu kráľ regionálnych líg? Nechajme sa prekvapiť!

Postup na zasielanie prihlášok, ako aj propozície turnaja sa nachádzajú tu:
Organizátor: TOPhbl.sk a občianske združenie ŠOK - Šport Osveta Kultúra, v spolupráci so SHBÚ

Dátum: 28. a 29. január 2017

Dejisko: Arena 71, Gajary

Predpokladaný hrací čas: 2x12 min (so zastavovaním), môže byť upravený s ohľadom na počet prihlásených tímov

Pravidlá: platné pravidlá SHbÚ bez zakázaného uvoľnenia, herný systém 5+1. Nakoľko ide o turnaj regionálnych líg s rôznymi povinnými výstrojami, prilba nebude povinná, ale organizátor jej využitie výslovne odporúča. Všetci hráči jedného družstva musia mať jednotné dresy, tepláky resp. štulpne u brankárov nemusí byť zachovaná farba dresov. Čakacia doba nie je. Tresty podľa sadzobníka SHbÚ (2, 5, 10, OT ).

Pre určenie poradia v skupinách sa postupuje v zmysle nasledovného kľúča: 1. body, 2. lepší vzájomný zápas, 3. rozdiel skóre, 4. vyšší počet strelených gólov, 5. žreb/rozstrel na 3 samostatné nájazdy podľa rozhodnutia organizátora.

Bodovanie v skupinách: 3 body výhra, 2 body výhra po samostatných nájazdoch, 1 bod prehra po sam. nájazdoch. V prípade nerozhodného skóre po riadnom hracom čase nasledujú samostatné nájazdy v počte 3.

Každý hráč hrá na vlastnú zodpovednosť, v areáli ihriska bude len základná zdravotná pomoc.

Ubytovanie: vlastné ubytovacie kapacity má i Arena 71. Organizátor pri žiadosti o ubytovanie v Arene 71 uprednostní skôr prihlásených záujemcov. V okolí je tiež viacero ubytovní, organizátor vie v prípade záujmu odporučiť vhodné ubytovanie. Tímy si ubytovanie zabezpečujú samostatne, organizátor je však aj pri riešení týchto otázok nápomocný.

Štartovné: 130€/klub (štartovné, resp. po dohode s organizátorom jeho časť, je potrebné uhradiť do 15. januára 2017 alebo skôr, podľa výzvy organizátora)

Pitný režim: zabezpečuje organizátor

Rozhodcovia: skúsení arbitri spĺňajúci kritériá SHbÚ

Pred začiatkom turnaja budú všetky tímy vyzvané na to, aby predložili organizátorovi svoju súpisku, na ktorej budú uvedení všetci hráči, ktorí budú štartovať počas turnaja. Toto opatrenie má zabezpečiť, aby tímy hrali v zložení, v ktorom nastupovali vo svojich regionálnych súťažiach. Keďže tímy môžu mať záujem počas zimy aj o nové akvizície, bude stanovený presný počet výnimiek, teda hráčov, ktorí môžu nastúpiť aj za klub, v ktorom počas sezóny nenastupovali. Tento počet bude upresnený do začiatku turnaja, nemal by ale prekročiť štyroch hokejbalistov. Záväzná bude odovzdaná súpiska. Po začatí prvého stretnutia tímu na turnaji nebude možné na súpisku dopisovať ďalších hráčov. Každý hráč zapísaný na súpiske bude môcť nastúpiť, to aj v prípade, že neabsolvoval stretnutia zo základnej časti.

Herný model (základná skupina a play-off) budú určené na základe finálneho počtu účastníkov.

Okrem hokejbalu budú pripravené i ďalšie, sprievodné atrakcie (napr. súťaž o kráľa strelcov) – viac informácii o nich nájdete do začiatku turnaja na TOPhbl.sk.

Prihlasovanie a podrobné informácie:
info@sokoz.sk, redakcia@tophbl.sk

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
19 + 1 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.