Ostro sledované turčianske finále pre Diakovú, tá pôjde s chuťou bojovať o extraligu


By Ján Ivančík - Posted on 19 máj 2015

FOTO: "Finále vyznelo možno až trochu kruto pre súpera, ale aj tak to v športe chodí," vraví Milan Murček pre TOPhbl.sk.

Vybičované okamihy, skvelá divácka kulisa, namotivovaný kandidát na extraligovú miestenku a nakoniec debakel a majstrovský titul pre Diakovčanov. Výsledkom 3:0 na zápasy sa skončilo finále medzi veľkými rivalmi z Diakovej a Goldspartu. D.C.S.I. sa tak teší z výsledkov svojej systematickej práce.

„Všetci sme veľmi šťastní, že sa nám podarilo vyhrať ligu. Minulý rok nám to ešte ako nováčikovi nebolo súdené, no tento rok sme nepociťovali taký tlak ako vlani a aj to sa podpísalo pod vydarenú sezónu. Hlavne sme boli všetci skúsenejší. Ligová sezóna teda dopadla tak, ako sme si predsavzali. Mrzia ma iba niektoré zranenia, ale to k športu patrí. Finálová séria ponúkla, dovolím si povedať, extraligový hokejbal, možno trochu s krutým výsledkom pre nášho súpera. Ale tak to niekedy v športe chodí,“ povedal pre TOPhbl.sk Milan Murček, líder v bránke Diakovej.

Ako už bolo spomenuté, o Diakovej ešte budeme v nasledujúcich dňoch mnoho písať. Blíži sa totiž baráž o extraligovú účasť a v nej sa práve Diaková pobije so Spišiakmi a ak bude mať šťastie, následne vyzve Novozámčanov.

„Teraz sa už sústredíme na baráž o extraligu. Po roku to ideme znova vyskúšať. Vieme, že nás nečaká nič ľahké, ale myslím si, že Diaková si extraligu zaslúži. Kolektív je výborný, ľudia dookola majú k hokejbalu blízko. To je základ a zvyšok sa ukáže až na ihrisku,“ vraví Murček.

Zaujímavosťou tučianskeho finále je fakt, že ho naživo sledovalo asi toľko ľudí, koľko aj extraligové finále. Diaková je povestná svojim fantastickým fanklubom a autobus plný fanúšikov sa vraj chystá aj na Spiš. Navyše, po zisku trofeje nasledovali bujaré oslavy, pri ktorých nechýbala ani jazda so novopečeným šampiónom na streche auta v rukách s majstrovským pohárom.

Finále Turčianskej hokejbalovej extraligy - 3. zápas:

D.C.S.I. Diaková - Goldspart Martin 8:2 (2:1, 3:1, 3:0)
Góly: Poliaček 3, Uhrík 2, Mich. Murček 2, Teplický - Lazárik, D. Labaš
Prihrávky: Rechtorík 4, Teplický 2, Ma. Zeman, Mich. Murček, Říha - Hanzel, Kunc, Hazucha, D. Labaš

Strely na bránu: 35:26

Počet divákov: 200
Konečný stav série: 3:0

Individuálne ocenenia v súťaži:

Najlepší brankár: Milan Murček (Diaková)
Najlepší strelec, najproduktívnejší hráč ligy, najlepší strelec play-off: František Poliaček (Diaková)

V spolupráci s Ľudovítom Lettrichom vám prinášame aj fotogalériu zo zápasu:

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 0 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.