Országh Cup sa presúva o kúsok ďalej, kvalitou však opäť nešetrí


By Michal Runák - Posted on 25 február 2014

Országh Cup bude aj tento rok lahôdkou na domácej hokejbalovej scéne.

Országh Cup 2014 bude patriť medzi vrcholy domácej hokejbalovej scény. Najpopulárnejší a najkvalitnejší turnaj na Slovensku aj tento rok sľubuje mimoriadnu kvalitu a populárnosť, o čom svedčí skutočnosť, že organizátori iba štyri dni po oznámení rátajú počet účastníkov na dve desiatky.

"Môžem povedať, že tento rok sa opäť môžu všetci tešiť na mimoriadne kvalitný hokejbal. Príde slovenská reprezentácia do 20 rokov, ktorá bude mať turnaj ako prípravu na MS. Ďalej samozrejme nebude chýbať štvornásobný a zatiaľ jediný víťaz turnaja Sharks Zvolen, účasť prisľúbili silné tímy z východu ako napríklad Košice, či dva kluby zo Spišskej Novej Vsi. Zaujímavá bude konfrontácia tímov ako  Žilina, Nové Zámky, Diaková či spomínaní Spišiaci. Je známe, že tieto kluby majú eminentný záujem vybojovať si v baráži extraligu. V rokovaní sme aj s českými klubmi, o tom je však ešte predčasné hovoriť," načrtol menoslov tímov hlavný organizátor turnaja Martin Caban, ktorému však ku spokojnosti chýba účasť trojnásobného majstra Slovenska: "Nitru sa snažím dotiahnuť na turnaj už dlhšie. Nedarí sa mi však presvedčiť ich, aby sa konfrontovali s tímami na Országh Cupe. Určite by to bolo veľkým prínosom."

Turnaj však oproti minulým rokom prejde jednou podstatnou zmenou. Z Banskej Bystrice sa toriž sťahuje o kúsok ďalej, do Zvolena.

"Sťahujeme sa kvôli rekonštrukcii na štadiónoch v Banskej Bystrici. O nič však nebudeme ukrátení. Generálny manažér zvolenských hokejistov pán Milan Čanaky nám vyšiel v ústrety a vo Zvolene budeme mať rovanko dve haly tesne vedľa seba, za čo mu chcem aj na tomto mieste poďakovať," vysvetlil Martin Caban túto zmenu.

Turnaj sa bude konať aj pod hlavičkou Slovenskej hokejbalovej únie, ktorá rovnako priložila ruku k dielu.

"Vo Zvolene je na hlavnom štadióne leštený betón v dobrej kvalite. V druhej hale to však nie je úplne ideálne, tu nám však podal pomocnú ruku generálny sekretár únie Róbert Košťál. Položíme v nej umelý povrch a aj druhá hala tak bude mať najvyšší komfort. Chceme vyjsť v ústrety aj juniorskej reprezentácii, ktorá tu bude hrať svoje zápasy a môže sa tak kvalitne pripraviť na MS," doložil organizátor.

O posledné miesta je mimoriadny záujem, preto neváhajte a prihláste svoj tím na turnaj včas na telefónnom čísle 0917 884 668. My iba pripomíname, že TOPhbl.sk bude aj tento rok jedným z mediálnych partnerov turnaja. 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (2 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 15 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.