Országh Cup ponúkol kvalitu, rodinnú atmosféru i dramatické zápletky


By Michal Runák - Posted on 16 apríl 2012

TOPHBL vám počas dvoch dní prinášal aktuálne dianie na Ország Cupe. Pozrime sa, ako turnaj videli zástupcovia jednotlivých mužstiev.

Banská Bystrica privítala cez víkend dvadsaťosmičku tímov, ktorí si robili zálusk na prenádherný putovný pohár. Országh Cup sa na strednom Slovensku konal už po tetí krát a ako to v takýchto prípadoch býva, každým rokom sa kvalita zvyšuje. Samotný organizátor sa vyjadril, že išlo o najlepší ročník a my tieto slová môžeme iba potvrdiť. Na hlavnej a vedľajšej ploche zimného štadióna domácich "baranov" sa v priebehu dvoch dní odohralo 71 zápasov, dohromady táto porcia obsahovala 1704 minút hracieho času. Kvalitou sa turnaj zaradil medzi najlepší na Slovensku, k videniu boli mužstvá od Bratislavy až po Giraltovce. Nechýbali ani emócie, najväčšie vášne vypukli po zápase Mirex SNV - Modrý Kameň, kde museli organizátori hasiť hromadnú šarvátku. Okrem tohto extempore sa však nič nešportového neudialo. Naopak, mnohí si vymenili kontakty na budúcu spoluprácu. Občerstvenie bolo na slovenské pomery známou klasikou, okrem párkov, či grilovaného mäsa sa čapovala kofola a pivo. Mužstvá mali k dispozícii zdarma guláš, ktorý okrem toho že bol zdarma (samozrejme tým myslíme porciu obsiahnutú v štartovnom) bol i vskutku vynikajúci! V kádroch jednotlivých tímov sa objavili mnohé známe hokejové mená, za všetky spomenieme Michala Chovana, Lukáša Juríka, Ľubomíra Zuzina, Igora Majeského, či Ladislava Ščurka. Najviac ich mal vo svojom kádri zvolenský Sharks, ktorý to aj náležite dokázal využiť. Vyhrať turnaj bez inkasovaného gólu je ozaj rarita. Belasí sa vo finále snažili a práve v tomto zápase museli "žraloci" zapnúť na najvyššie obrátky. Putovný pohár tak ani po tretíkrát nemenil svojho majiteľa. Bronz putuje do Holíča, najväčšiemu prekvapeniu turnaja. Záhoráci si poradili v súboji o bronz s druhým zvolenským zástupcom Bukovinkou. V záverečnej reči sa patrón turnaja Vladimír Országh poďakoval všetkým mužstvám, organizátorom, rozhodcom i hráčom. Turnaj sa vskutku vydaril, o rok sa tešíme opäť!

Na záver vám ponúkame vyjadrenie zástupcov jednotlivých mužstiev.

Ján Vook, Giraltovce: "Giraltovce sú od Banskej Bystrice veľmi ďaleko, napriek tomu sme veľmi spokojní a sme radi, že sme sem mohli prísť. Organizačne je turnaj na vysokej úrovni. Ak ešte nemá, tak do budúcnosti by mohol mať štatút majstrovstiev Slovenska klubov. Je to asi jediná možnosť, kde môže hrať toľko klubov v dvoch halách vedľa seba. Herne sú mužstvá vyrovnané, my sme zaplatili nováčikovskú daň, keď sme v zápase o postup dostali gól tesne pred koncom. O rok by sme radi prišli opäť."

Kapitán tímu ŠK Modrý Kameň: "Turnaj je na výbornej úrovni, čo mi trošku vadí je to, že sa hrá hrubý čas, čo ide na úkor kvality hry. Radšej mohlo byť o osem mužstiev menej a hrať sa mohol čistý čas, kde by tú kvalitu bolo poznať ešte viac. Takto je to o jednom góle. Inak sme však veľmi spokojní."

Martin Tekáč, Mirex Spišská Nová Ves: "Prišli sme si hlavne z chuti zahrať. Troška je na škodu, že sa hrá hrubý čas, mužstvá to využívajú pri striedaniach, naťahujú čas. Haly sú výborné, síce sa troška šmýka, ale to je už vecou obuvi. Rozhodcovia sú taktiež dobrí, sme spokojní."

Ladislav Ščurko, VB Reality Spišská Nová Ves: "Pre mňa osobne je to premiéra na takomto veľkom turnaji. Kvalita tímov je veľmi vysoká, organizácia je na výbornej úrovni. Neviem, či je na Slovensku kvalitnejší turnaj."

Igor Majeský, Sharks Zvolen: "Tento turnaj je asi najkvalitnejší, aký som kedy hral. Kvalita tímov je výborná. Organizácia taktiež, hrá sa na výborom povrchu, problém nie je ani s občerstvením, celkovo to hodnotím na výbornú. Jediné čo by som vytkol je hrací čas. Radšej by sa malo hrať 2x po 10 minút, mužstvo ktoré vedie 1:0 to využíva a naťahuje striedanie. Toto by som asi ja osobne zmenil "

Miroslav Židzik, Slovan Bratislava: "Tento rok sa zišlo dvadsať osem tímov, každý mal svoju kvalitu. Tak ako všade tu boli slabšie i silnejšie mužstvá, každý však na ihrisku nechal srdce. Veľmi sa nám tu páči, organizátorov musím pochváliť najmä za to, že napriek toľkým zápasom prebiehal celý turnaj hladko."

Ľubomír Plandor, N - Sport Zvolen: "Turnaj bol opäť na výbornej úrovni, rovnako ako po minulé roky. Je dobré, že si môžme zmerať sily s rôznymi klubmi z celého Slovenska. Čas zápasov je však podľa mňa krátky, rozhoduje často jediný gól. Ten kto ho strelí ako prvý, väčšinou vyhráva."

Juraj Rehuš, HBC Holíč: "Turnaj je výborný, kvalita rovnako. Schuti sme si zahrali, išli sme sem s odhodlaním umiestniť sa okolo ôsmeho až desiateho miesta, napokon sme prekvapili samých seba. Ku koncu nám už dochádzali sily."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.