Országh Cup počas troch dní,chýbať nebudú známe tváre


By Ján Ivančík - Posted on 19 apríl 2017

Najväčší slovenský turnaj napíše svoje ôsme pokračovanie.

Hoci je momentálne jednoznačnou hokejbalovou témou číslo jeden blížiace sa semifinále extraligy seniorov, zabúdať netreba ani na ostatné veľké udalosti, ktoré sú pomaly za dverami. K nim jednoznačne patrí Országh Cup, ktorý napíše svoje ôsme pokračovanie.

"Turnaj sa tentoraz bude konať tri dni, a to od piatku do nedele," hovorí pre TOPhbl.sk hlavný organizátor Martin Caban a pokračuje: "Za dátum sme zvolili 16. jún až 18. jún 2017. Začiatok je na programe okolo 17:00, pričom hrať sa bude na zimnom štadióne, pričom na päť zápasov si pomôžeme ihriskom barani, ktoré susedí so zimákom. Na štadióne "B" sa tento rok hrať nebude, a to z dôvodu, že na ňom bude ľad a hokejové kepmy."

Táto skutočnosť sa výrazne podpísala aj na formáte turnaja. "Turnaj sme museli zúžiť na dvadsaťštyri tímov. Hrať sa teda bude v ôsmich skupinách po tri tímy, pričom postupujú všetky mužstvá a víťaz skupiny ide automaticky o jedno play-off kolo ďalej. Druhé a tretie miesta sa pobijú o postup medzi sebou," informuje ďalej Caban.

Hrací čas stanovili organizátori na dvakrát dvanásť minút. Mediálnym partnerom turnaja je, rovnako ako po minulé roky, TOPhbl.sk. O účasť je opäť veľký záujem, o čom svedčí, že kapacita by už teraz mala byť naplnená. 

Už teraz je ale zrejmé, že o kvalitný hokejbal a poriadnu dávku napätia nebude núdza. Országh Cup bol vždy veľkým lákadlom pre divákov aj z toho dôvodu, že na ňom mohli stretnúť známe hokejové mená. Výnimkou nebude ani ôsmy ročník. Vlani sa v Banskej Bystrici predstavilo mnoho hráčov zo slovenských, či zahraničných hokejových líg, a to vrátane Záborského, Chovana, Majeského, Godlu, Jurča, či Pánika. Väčšina z nich by nemala Orszagh Cup obísť ani toto leto.

Okrem nich nebude chýbať hokejbalová elita, majstri sveta v seniorských, či juniorských kategóriách a mnoho majstrov Slovenska. Už dnes preto odporúčame rezervovať si víkend od 16. do 18. júna všetkým priaznivcom výborného hokejbalu.

Viac informácii o účastníkoch prinesieme čoskoro.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
1 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.