OHL: Vysoká prestrelka hneď v prvom semifinále

By TOPhbl.sk - Posted on 02 marec 2012

Vyrovnaná séria i postup do finále. Prinášame vám sumár semifinálových stretnutí OHL Lopašov.

Po semifinálovom víkende v OHL lige je prvým finalistom Chropov ,ktorý zdolal Barcu Lopašov na zápasy 2:0. O druhom finalistovi medzi Oreským a Natabak Vieskou sa rozhodne v treťom vzájomnom zápase, kedže stav je vyrovnaný 1:1 na zápasy.

V sobotu 25.2. sa zápasom Natabak Vieska -Oreské otvorilo semifinále ligy. Vyrovaný duel priniesol veľa gólov,svižný zápas skončil v riadnom hracom čase zaslúženou remízou. Kedže sa nerozhodlo ani v predĺžení, prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých bolo úspešnejšie Oreské. Oreské sa ujalo vedenia na zápasy 1:0

1. semifinále : sobota 25.2.2012 - 12:00h

Natabak Vieska 10 : 11sn HbK Oreské

Volek M. 3x, Rampáček M. 2x, Patinka M. 2x, Kolínek J., Bubák M., Volek R. - Štefka J. 3x, Hrbatý L. 2x, Korčák R. 2x, Hrbatý A., Kralovič L., Vanek E., Bederka J
Rozhodujúci nájazd premenil Štefka J.

V druhom semifinálovom zápase na seba narazili Barca Lopašov a vedúci tím tabuľky po základnej časti Chropov. Dve tretiny sa hral dobrý, bojovný hokejbal. V tretej tretine sa Chropov aj zásluhou presilových hier dostal do gólového trháku a s prehľadom zvíťazil i ujal sa vedenia 1:0 na duely.

2. semifinále : sobota 25.2.2012 - 13:30h

Barca Lopašov 2 : 7 Chropov
Šimek R. 2x - Bolebruch P. 3x, Božek P. 2x, Stúpal A., Špaček P.

V nedeľu 26.2. sa hrali odvety. Barca vstúpila lepšie do zápasu, keď skóroval Šimek, na 2:0 zvyšoval Perička ml. Prišla prvá presilovka Chropova, po strele Božeka Baláž lovil zo svojej brány loptičku prvý raz - 2:1. V závere tretiny opäť Božek po samostatnej akcii vyrovnal na 2:2. Vstup do druhej tretiny sa opäť vydaril Barci po strele Šimeka viedla 3:2, ale Stúpal nekompromisnou švihovkou vyrovnal. Za Chropov v presilovej hre otáča skóre Černek na 3.4. Praskač S. strelou od stredovej čiary znova vyrovnáva na 4:4. V tejto chvíli sa hrá velmi vyrovnaná partia, brankári oboch mužstiev predvádzajú dobré výkony, ale prichádza záver druhej tretiny a Bolebruch nechytateľnou strelou prekonáva Baláža v bráne a zvyšuje na 4:5. V tretej tretine po kombinačnej akcii pridáva šiesty gól Špaček a zdá sa, že Chropov už víťazstvo nepustí z rúk, aj keď Barca sa snaží o vyrovnanie stroskotáva na dobre chytajúcom Drúžkovi.nČernek po samostatnej akcii pridáva aj siedmy gól a potvrdzuje výhru Chropova ako aj postup do finále.

2. semifinále : nedeľa 26.2.2012 - 12:00h

Chropov 7 : 4 Barca Lopašov

Černek D. 2x, Božek P. 2x, Bolebruch P., Špaček P., Stúpal A. - Šimek R. 2x, Perička P. ml. , Praskač S.

V druhej semifinálovej odvete sa hral behavejší a rýchlejší hokejbal. Mal grády ako sa na boj o postup do finále patrí. Vieska sa v úvode zápasu ujala vedenia a po dvoch góloch Rampáčka a Patinku už viedla 0:3. Oreské využilo dve po sebe nasledujúce presilovky Kralovičom a Korcom znížilo na 2:3. Vyrovnanie po strele Zemana ukončilo prvú tretinu. v druhej časti výsledkovo otáča Oreské po strele obrancu Śtefku 3:4. Patinka znova vyrovnáva na 4.4. V tejto časti zápas naberá na obrátkach a nemá jasného favorita,Vieska využíva presilovku po strele Voleka M. a je4:5. Skóre sa opäť mení po úniku a strele Hrbatého 5:5, Dobrovodský pridáva gól v prospech Viesky a vzápätí Korec vyrovnáva na 6:6. Hhra je mimoriadne dramatická, brankári na oboch stranách Boťánek, ako aj Drgoň zvyšujú tempo, keď svojich podržia pri vyložených šanciach. Ale predsa príde aj slabá chvíla brankára, rozohrávku Boťánka trestá Fila 6:7. Rampáček zakladá jeden z množstva útokov, po peknej kombinácii Kolínek zvyšuje na 6:8. V závere druhej tretiny sa naskytuje možnosť presilovej hry Vieske, ktorá ju využíva gólom Voleka M. 6:9. Tretiu tretinu si Oreské nevie rady v premienaní šancí, čo Vieska naopak trestá gólom Dobrovodského na 6:10. Rampáček opäť zvyšuje na 6:11, Kralovič strelou znižuje skóre na 7:11. Rampáček svojím 4 gólom do šibenice potvrdzuje vynikajúcu formu a upravuje na konečných 7:12 pre Viesku. Vieska v tomto zápase potvrdila svoju silu a bojovnosť ako aj túžbu po víťazstve a vyrovnáva na zápasy 1:1.

1. semifinále : nedeľa 26.2.2012 - 13:30h

HbK Oreské 7 : 12 Natabak Vieska

Kralovič O. 2x, Korčák R. 2x, Hrbatý L., Štefka J., Zeman F. - Rampáček M.4x,Patinka M. 2x, Volek M. 2x, Dobrovodský R. 2x, Kolínek J., Fila J.