OHL: Oreské sa uvelebilo na čele

By TOPhbl.sk - Posted on 16 január 2012

V Lopašove sa pokračovalo ďalším zaujímavým dvojkolom.

V sobotu 14.1. sa 12 kolom OHL prehupla do druhej polovice súťaže. Víkendovým kolám neprialo počasie, a preto bol prvý zápas Chropov -Vieska odložený. Druhý duel Barca -Mona už pokračoval. Barca si poradila z Monou a predviedla pekný kombinačný hokejbal. Dá sa povedať, že v zápase im vychádzalo všetko, najväčšia hrozba pre Monu bola v podobe útoku Kralovič, Formánek , Barca hrala lepšie v obrane ako po minulé kolá, keď zaknihovala 4 prehry v rade, naopak Mona sa trápila. Nevyužili ani množstvo presiloviek, ktoré mohli ovplyvniť výsledok zápasu. Veľmi zaujímavý duel priniesol súboj prvého Oreského s posledným Koválovcom, ktorý sa bil o body do poslednej minúty. Oreské viedlo už 5:2 keď Koválovec zapol na vyššie obrátky a podarilo sa im priebeh zápasu aj otočiť na 7:5vo svoj prospech. Tento stav vydržal až do poslednej tretiny. Tri minúty pred koncom znižoval na rozdiel jedného gólu Hrbatý, Oreské využilo aj ponúknutú presilovku a bolo vyrovnané. Napokon dali v poslednej minúte aj víťazný gól. Koválovec siahal na prvé body a umnou hrou vytrápil lídra súťaže.

STRELEC KOLA: 4 g. Hrbatý Lukáš

12. kolo OHL
Chropov x : x Natabak Vieska

Odložené pre nespôsobilý terén

Barca Lopašov 12 : 5 Mona Radošovce
Kralovič R. 3x, Pelikán M. 2x, Vašíček T. 2x, Formánek P. 2x, Moris P., Perička Peter ml., Petrúfka M. = Plačko T. 2x, Krídl M., Mihálik M., Irša V.

Oreské 8 : 7 HbK Koválovec
Hrbatý L. 4x, Vanek E. 2x, Štefka J., Mikúš V. = Ilčík J. 3x, Komorník M., Anderle T., Špaček J., Regásek S.
voľno : Častkov

Trinástemu kolu znova neprialo počasie a v jednej chvíli sa zdalo, že zápas Barca- Koválovec sa nedohrá pre snehové prehánky, ale počasie sa nakoniec umúdrilo a duel sa dohral. Súper z Koválovca bol nepríjemný aj pre Barcu, hrýzol celý zápas, obrana sa musela mať na pozore hlavne v poslednej tretine, keď Barca za stavu 3:1 dostala 4 minúty pred koncom gól na 3:2. Záver mala pevne v rukách a pridala štvrtý a rozhodujúci gól a drámu už nepripustila. V druhom súboji Mona držala krok s Chropovom. Nebezpečne hrozili Krídl -Mihálik z obrany zase dobre stierajúci Pekar . Na druhej strane dobre disponovaný Bolebruch bol postrachom pre brankára Mony, ktorý lovil až 5-kr át po jeho strelách. Ďalšie 4 góly pridal Špaček . V závere zápasu skúsila Mona hru bez brankára, mala aj vyložené šance, ale v góly ich nepretavila. Naopak do prázdnej bránky dával Orth P. a uzavrel výsledok skóre. Posledný duel medzi Vieskou a Častkovom poznačil vplyv počasiea, ktorý ubral tomuto meraniu síl na kvalite. Plocha ostala šmykľavá, čo robilo značné problémy obom mužstvám. Hralo sa bojovné stretnutie. Vieska mala mierne navrch a získala 3body.

STRELEC KOLA : 5g Bolebruch Peter

13. kolo OHL
HbK Koválovec 2 : 4 Barca Lopašov

Švec L., Bednár J. = Formánek P. 2x, Vašíček T., Perička P. ml.

Mona Radošovce 9 : 13 Chropov
Krídl M. 2x, Madák A. 2x, Pekar V. 2x, Mihálik M., Kudláč R., Rajčák T. = Bolebruch P. 5x, špaček P. 4x, Orth P. 3x, Polák S.

Natabak Vieska 6 : 2 HK Častkov
Patinka M. 2x, Dobrovodský R., Mikula J., Volek R., Fila J. = Mareček R., Illiť M.

7 Koválovec 11 0 0 0 11 45 : 110 -65 0b
 Knadské bodovanie z velkým rozdielom vedie dobre strelecky vybavený  Bolebruch Peter z CHROPOVA