OHL: Do finále Vieska

By TOPhbl.sk - Posted on 10 marec 2012

V OHL je o finalistoch a programe pre bojujúcich o popredné priečky rozhodnuté.

V sobotu 3.3. sa odohral rozhodujúci sem. zápas ktorý lepšie zvladli Natabak Vieska a po roku si opäť zahrajú finále s víťazom ligy HbK Chropov.

Prvé semifinále 3-zápas:

Natabak Vieska 8:5 HbK Oreské

Góly: Rampáček M. 5x, Kudláč P. 2x, Kolínek J. = Kralovič O. 2X , Kralovič L., Vanek E. , Mikúš V.

Tretí vzájomný zápas o postupovú definitívu do finále opäť priniesol bojovný výkon na oboch stranách.Oreské vybehlo na súpera z Viesky zhurta niekoľkými strelami precvičili v bráne chytajúceho Otépku. V 5 minúte zase Vieska zovrela súpera v obranom pásme a tí sa vymanili z tlaku za cenu faulu a príležitosť prvej presilovej hry Vieska využila po presnej strele Kudláča. V 8 min. sa skóre menilo opäť a znova v presilovke Kolínek , Oreskému sa nedarila hra v závere tretiny nevyužili ani ponúknutú presilovku, a tak sa už skóre do konca prvej tretiny nezmenilo.

Vynikajúco hrajúci prvý útok Viesky v druhej tretine rozobral obranu Oreského a Rampáček tromi gólmi dáva malú nádej na úspech súpera.Do posledného dejstva zápasu vstupuje lepšie Oreské, keď 32sek. znižuje na rozdiel dvoch gólov Kralovič O. vykresáva nádej,ale neudržateľný Rampáček v 5 a 7 min.dalšími dvomi gólmi po pekných samostatných akciách zvyšuje náskok. V 9 min. Kudáč P. uzatvára skóre zápasu a definitívne posiela po roku svoj Natabak do finále.