OHL: Barca obrala lídra o cenné body

By TOPhbl.sk - Posted on 25 január 2012

OHL v Lopašove pokračovala súbojmi štrnásteho kola.

Štrnáste kolo otvoril zápas Častkov -Mona Radošovce.Častkov do polovice duelu zahodil množstvo šancí, kroré likvidoval v bráne Polák. Ponúknuté šance nevedel pretaviť v góly, na druhej strane Mona trestala otvorenú obranu domácich a viedla 5:3. Dobré zákroky brankára Pappa zavelili k obratu a do konca druhej tretiny sa Častkovu podarilo vyrovnať na 5:5 . V treťom dejstve Častkov priklonil víťazstvo na svoju stranu a zobral Mone tri body.

Kolo pokračovalo súbojom Chropov - Koválovec. Chropov nič nenechal na náhodu a búšil od prvých minút do obrany Koválovca ,ktorý dokázal držať krok s favoritom prvú tretinu a tá končila za stavu 2:0  V priebehu zápasu sa prejavil Chropov ako skúšenejšie mužstvo, hral svoju hru. Koválovcu sa nemôže uprieť snaha o lepší výsledok, ale jeho hráči dokázali znížiť len na rozdiel siedmich gólov, čo na dobrý výsledok nestačilo.Chropov si pripísal jednoznačne tri body .

Šláger kola Barca verzus Oreské lepšie začala Barca. Ujala sa vedenia pohotovým Formánkom na 1:0.  Ďalší pridal útočne naladený Valúch a bolo 2:0. Oreskému v tomto zápase nevyšlo nič, naopak kvalitne chytajúci brankár Baláž privádzal súpera do šialenstva. Barca využila ponúknuté príležitosti aj v podobe využitých presiloviek. Oreské svoju presilovú hry hralo staticky a nedokázalo sa gólovo priblížiť súperovi. Barca mimoriadne pozorne bránila, s čím si súper nevedel rady. Kvalitný súboj s prehľadom doviedli domáci do úspešeného konca a lídra tabuľky obrali o body.

Strelec kola:  5g. -  Bolebruch Peter