O víťazovi Flames cupu napokon rozhodovalo stredoslovenské derby


By Michal Runák - Posted on 21 január 2013

Flames cup ponúkol pekný hokejbal i dramatické zápletky.

Cez víkend bola v Gajaroch odštartovaná hokejbalová sezóna roku 2013. Aj takto by sme mohli charakterizovať turnaj, ktorý niesol názov Flames Cup 2013. Predstavilo sa na ňom desať tímov a v hre boli aj zvučné mená z extraligy. Napríklad mužstvo Novej Dubnice malo vo svojom strede hráčov Pruského ako napríklad Fumača, Bachynca či Škultétyho a Vozára. Rovnako MiB Zvolen posilnili mená ako Baláška, Maxin, Tary a reprezentant Kučerka z majstrovskej Nitry. Najviac extraligistov mali vo svojom strede Skalické klenoty, no napriek tomu, ani jeden z týchto tímov na finále nedosiahol. To malo totiž zastúpenie v mužstvách zo stredu Slovenska, konkrétne Krupiny a Podbrezovej. 

"Vedeli sme, že to nebude jednoduché, keďže na západnom Slovensku sa hrá kvalitný hokejbal a počítali sme s tým, že tímy budú pozbierané resp. posilnené o extraligových hráčov. My sme sa ako favorit určite necítili, keďže sme tímy okrem Gajar a MiB Zvolen ani nepoznali," povedal pre náš web člen víťazného družstva z Krupiny Peter Hanuska, ktorého doplnil jeho spoluhráč Ľuboš Drozdík: "Určite sme nešli do turnaja ako favorit, skôr to naopak vyzeralo tak, že na turnaj pocestujeme v minimálnom počte. Nakoniec sme sa pred turnajom ešte posilnili o mojich spoluhračov z LG Bratislava. Osobne som považoval za favorita Skalicu, v skupine hrali bez straty bodu, no naštastie sme im to pokazili."

Druhým finalistom sa však prekvapivo stalo mužstvo Victors Podbrezová. Ich cesta do finále pripomínala malý hokejbalový zázrak. Po sobote totiž prišli o dvoch mužov zo zostavy a posledný zápas v skupine proti Skalici sa skončil debakolm 1:7. Nevedno, čo hráči Podbrezovej robili v noci, na druhý deň však ich cesta skončila až vo finále. A to činila ich zostava iba osem statočných mužov + gólmana Nátera.

"V bráne sme mali chlapca s reprezentačnou formou, čo len potvrdil  proti Novej Dubnici to bol len a len jeho zápas. Mohli sme dostať desať gólov, dali sme šťastný gól a v nájazdoch rozhodol kapitán Bouhaddane. To nečkal nikto, že porazíme pakticky jeden z najlepších tímov Trenčianskej ligy, navyše doplnení o extraligistov z Pruského. Semifinále proti domácim Gajarom nám vyšlo výborne, veľmi nám pomohla úvodná presilovka po technickej chybe domácich, ujali sme sa vedenia, pridali ďalšie dva góly a mali sme veľmi pohodový zápas, ktorý sa trošku skomplikoval dvomi rýchlymi gólmi domácich, no vzápätí sme po tečovanej strele opäť zvýšili a potom sme sa zamerali na obranu, gól sme už nedostali a do prázdnej brány zavŕšili postup do finále. Vo finále sme na silný výber Krupiny feat. LG Bratislava nemali, súper vyhral zaslúžene, my sme už ledva nohy za sebou ťahali, ale nepodali sme až taký hrozný výkon, určite sme neprehrali bez boja, ale jednoducho súper nás nepustil k ničomu a zaslúžene vyhral. My sme však s druhým miestom vôbec nepočítali. Rozhodli  o tom vynikajúce výkony Jana Nátera a kolektívny a obetavý výkon, možno aj trošku šmykľavá plocha nám sedela, keďže na podobné podmienky sme zvyknutí z Banskej Bystrice z čias, kedy sa ešte hrávalo v Aréne Barani," takto zhrnul vystúpenie Podbrezovej Andrej Nemček, ktorý bol spolu s Náterom jednou z dvoch extraligových posíl tímu. 

Kapitán Victors Amine Bouhaddane, ktorý k svojmu exotickému menu prišiel vďaka marockému otcovi, by rovnako na finálovú účasť svojho tímu veľa peňazí nevsadil:  "Zažil som v Gajaroch už dva turnaje, kde sme prekvapili a obsadili s bystrickým tímom tretie resp. štvrté miesto, ale predsa len vtedy bola konkurencia o čosi ľahšia. Takže v nedeľu ráno by som na finále nestavil ani tých 50 centíkov (úsmev)," povedal vodca stredoslovákov a pokúsil sa odhaliť samotné faktory, ktoré rozhodli o peknom úspechu pre toto mužstvo: "Pokora, úcta a pocit, že nemáme čo stratiť. Myslím si, že je možné takýmito slovami popísať cestu za naším úspechom. Snažili sme ísť naozaj od zápasu k zápasu. Vôbec sme si pred turnajom nerobili veľké oči a boli by sme veľmi radi aj za postup zo skupiny."

Víťazom sa teda napokon stali hráči HBK Krupina, ktorí však počas turnaja prehrali ešte v skupine s Novou Dubnicou po nájazdoch. Dubničania predvádzali v Gajaroch nádherný hokejbal, akciami na jeden dotyk tešili divákov, no turnajový systém je veľmi zradný a v rozhodujúcej chvíli ich opustilo šťastie. Nakoniec sa teda tešili iní.

"Pravdu povediac, finálovú účasť Podbrezovej som nečakal, ale skôr ma prekvapilo semifinálové rozlosovanie a to, že sme sa už v ňom stretli proti Skalici. No na druhej strane, chalani z Podbrezovej si to zaslúžili, hrali obetavo a výborne im zachytal brankár Náter," chválil svojich protihráčov Krupinčan Drozdík. 

Krupina si rovnako ako Skalica, Zvolen či Nová Dubnica vypomohla posilami z extraligy o päticu hráčov z LG (Minárik, Kalis, Kanich, Mikulčík, Velčický plus už spomínaný Drozdík) doplnenou Kováčom z Ružinova a tento koktail sa ukázal byť namiešaný najlepšie. Pohár je teda zaslúžene v ich rukách.

"Myslím si, že rozhodol kolektívny výkon celého tímu, chalani z prvej päťky hrali excelentne, vedeli v rozhodujúcej chvíli zakončiť a zvrátiť tak stav zápasu na našu stranu. Každý jeden sa snažil dodržat taktiku nedostať prvý gól, skúšať strieľať skoro z každej pozície, keďže bolo veľmi šmykľavo a ísť do kombinácie by bolo nemožné," uzavrel spokojne Peter Hanuska.

 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (8 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
3 + 17 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.