O šampionát v Maďarsku enormný záujem na starom kontinente


By Ján Ivančík - Posted on 21 september 2011

V sobotu prebehlo v priestoroch hokejbalového ihriska v Lozorne stretnutie prezidenta a riaditeľa OV ME 2012 Zoltána Pavelku a viceprezidenta ISBHF Jaroslava Melíška ohľadne budúcoročných majstrovstiev Európy mužov a žien.

Pavelka informoval ISBHF o prípravách nastávajúcich ME. Po vzájomnej dohode sa obidvaja uzniesli, že ME sa predĺžia o jeden deň, pretože o turnaj je veľký záujem europskych členov ISBHF a štyri dni by bolo málo.

"Štadión, na ktorom sa bude hrať je domovským štadionom Honvédu Budapest a má kapacitu 1000 divákov. Nevýhodou je, že má iba päť šatní. Organizátor sa zaviazal, že vybaví ešte ďalších 5-6 šatní v priestoroch areálu s názvom Pesterzsébet Jégcsarnok. Ihrisko má veľkosť 60 na 30 a bude na ňom položený umelý povrch," informoval TOPhbl.sk Jaroslav Melíšek.

Účasť na turnaji potvrdili už aj Portugalci, Gréci a Taliani, takže na ME uvidíme aj zámorský štýl hokejbalu. Majstrovstvá Európy sa organizujú hlavne pre nováčikov ako je Srbsko, Rumunsko, Španielsko, Francúzsko,Maďarsko a Lotyšsko, pretože budú znamenať veľké rozšírenie hokejbalového sveta.

Po naliehaní organizátora bola odsúhlasená aj ženská časť ME, takže by to mali byť historicky prvé majstrovstvá Európy žien. Uvidí sa aký bude záujem o túto časť turnaja. Po uzavretí prihlášok sa potom organizátor rozhodne, či bude aj ženský turnaj, podmienkou sú aspoň štyri tými.

"Organizátor zabezpečil tri špičkové hotely päť minút chôdze vzdialené od štadióna za rozumné ceny v rámci šampionátu. V októbri sa vyberie zástupca ISBHF na inšpekčnú cestu do Budapešti, a ked´bude všetko v poriadku, rozošlú sa prihlášky následne na to do celej Európy," zakončil Melíšek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (3 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.