Nový kouč slovenskej reprezentácie vzíde z dua Danko - Ďuris


By joziva - Posted on 02 február 2012

Slovenská seniorská reprezentácia bude mať nového trénera.

Slovenská reprezentácia seniorov bude mať nového lodivoda. Túto informáciu potvrdilo vedenie Slovenskej hokejbalovej únie. Termín podania prihlášok totiž uplynul a do boja o post prvého muža na slovenskej lavičke sa zapojili oba dve mená.

Do skončenia termínu na podanie prihlášok, ktorý bol stanovený na koniec januára 2012 podali žiadosť prejavujúcu záujem o trénerský post Dušan Danko a Jozef Ďuris ml. Obaja uchádzači splnili náročné kritériá, ktoré boli oznámené pred začatím výberového konania. Znamená to, že uvoľnený post po Romanovi Törökovi prevezme o poznanie mladší kolega. Doterajší kouč národného výberu pôsobil pri reprezentácii od roku 2003 ako hlavný tréner, no pri seniorskej reprezentácii je aktívny prakticky od jej vzniku.

Dvadsaťdeväťročný Danko je aj v súčasnosti aktívnym hráčom. V extraligových štatistikách mu v drese Ružinova patrí aktuálne siedma priečka v tabuľke produktivity. Aj Ďuris figuruje na extraligovej súpiske. Jeho meno možno nájsť v extraligovom Martine, no v aktuálnej sezóne na zápas nenastúpil. Tridsaťosemročný Jozef Ďuris ml. má vo svojej vitríne okrem iných aj zlatú medailu z majstrovstiev sveta vo Zvolene, ale ako tréner aj zlato z MS U18 2011.

O tom, kto sa stane novým reprezentačným kormidelníkom sa rozhodne na zasadnutí Výkonného výboru SHbÚ.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 4.5 (8 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
6 + 11 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.