Nová plocha má svoje nevýhody, no je lepšia, myslí si Mezei


By Ján Ivančík - Posted on 06 júl 2010

"Stümpel Cup je vždy vyrovnaný. Stále sa prihlási niekto nový a zároveň kvalita zostáva," vyslovil sa pre fhbl.sk Branislav Mezei.

Branislav Mezei patrí medzi stálice Stümpel Teamu. Ani v pätnástom ročníku nechýbal vo farbách usporiadateľského tímu.

"Turnaj bol i tento rok veľmi vyrovnaný. Stále je tu niekto nový a okrem nich aj skúsené mužstvá, ktoré sú stálymi účastníkmi. Vládne tu súťaživosť a hoci ide o x-tý ročník, napriek tomu že je ťažko niečo vylepšovať, organizátorom sa to darí," vyjadril sa Branislav Mezei, nová posila českých hokejových Pardubíc.

Podujatie má svoju tradíciu a započalo ju na ihrisku vedľa nitrianskeho Domina. Postupom času začala plocha chátrať a bolo nutné nájsť nové ihrisko vhodne na tak veľký turnaj. Ako vhodná alternatíva sa ukázala vedľajšia plocha zimného štadióna v Nitre.

"Myslím si, že je to podstatne lepšie kvôli ploche. Po minulé roky sa hralo na betóne, no teraz sa to viac podobá normálnemu hokejbalu. Je však škoda, že v Domine sa mohlo prísť pozrieť viac divákov. Atmosféra bola úplne iná. Tú vedľajšia plocha nedokáže poskytnúť, pretože sa do vnútra nezmestí mnoho ľudí. Napriek tomu si myslím, že to bol krok vpred," tvrdí Branislav Mezei, ktorý si vyskúšal i  slovenskú hokejovú reprezentáciu.

Usporiadateľskému výberu sa ani napriek množstvu slávnych mien nepodarilo získať trofej. "Je to náročná úloha. Nie sme jediní, ktorí to vedia hrať. Triumfovať sa nám nepodarilo už viac rokov po sebe, nie je to jednoduché," uvedomuje si Mezei.

Zatiaľ nikto nehlasoval
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.