Nitrania nezvládli najdôležitejší zápas


By Michal Runák - Posted on 27 august 2011

Púť Rytierov na svetovom pohári sa nápadne podobá na tú reprezentačnú spred dvoch mesiacov.

Náš majster prechádzal skupinovou fázou a následným štvrťfinále ako horúci nôž maslom. Inkasoval jeden jediný gól a valcoval súperov. Ten jediný gól im v skupine strelila švajčiarska Belpa. Tá svoj kúsok zdupľovala v semifinále. Bohužiaľ, napriek prevahe sa Rytierom nepodarilo gólmana švajčiarskeho vicemajstra prekonať ani raz a prekvapujúco sa tak museli zastaviť tesne pred vstupom do zlatej brány. Zápas mal však napriek výsledku jednoznačný priebeh.

"Hralo sa na jednu bránku, súpera sme k ničomu nepustili. Bol to však ten deň, keď vám nič nespadne. Gólman Belpy sa jednoducho dobre vyspal a niekoľkými famóznymi zákrokmi podržal svojich. Trafili sme aj nejaké tyčky a brvno, ostatné strely šli mimo. Chýbal nám aj väčší dôraz v koncovke," takto videl príčinu prehry center Rytierov Milan Ladiver.

Práve Belpa je na svetovom pohári pre nášho majstra osudovým súperom. Na turnaji im ako jediná dokázala streliť gól. Jeden v skupine pri prehre 1:7 a ďaľšie dva v semifinále, avšak boli to góly osudové. Aký bol podľa Ladivera rozdiel medzi oboma zápasmi?

"V prvom zápase proti Belpe sme dostali prvý gól, čo nás nakoplo a začali sme behať. Bol to náš prvý zápas na turnaji. Fyzicky nám švajčiari stíhali, takticky sme ich však prehrali a výsledok bol nakoniec jednoznačný. V druhom zápase sme ako víťaz skupiny mali iba jednu hodinu na regeneráciu, čomu troška nerozumiem. Nechcem sa však vyhovárať. V tomto zápase hostia viac pristupovali k hráčom, čakali čo vymyslíme. Prehrávali sme osobné súboje. Napriek tomu sme búšili, avšak bez gólu. Ten naopak strelili oni a to nás troška položilo, keďže sme mali veľký tlak. Pred koncom sme dostali aj druhý a na zvrat už jednoducho nezostalo síl."

Reprezentačný center sa tak opäť bude musieť uspokojiť iba s bojom o bronz. Napriek tomu je náš majster odhodlaný neodísť z tohto boja naprázdno.

"Medaila bola  náš cieľ, určite ju chceme. Čaká nás domáce mužstvo, zápas bude mať svoj náboj, tešíme sa. Dúfam, že tentokrát budeme proti čechom úspešní," prezradil na záver svoju túžbu Ladiver. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.2 (9 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
9 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.