Nech zvíťazí ten lepší, vyzýva Ivančík


By Ján Ivančík - Posted on 04 október 2009

Po uplynulej sezóne sa takmer rozpadli, dnes valcujú jedného súpera za druhým a bojujú o titul. S Revcom mohli zvíťaziť pohodlne, keď vyhrávali 4:1, no skončilo to kontumáciou. Tú odsudzujú. Chcú hrať čo najlepšie, no ak titul ujde, nič sa nestane. Vinu spravidla nehľadajú v arbitrovi, ale vo vlastných radoch. To je podľa Michala Ivančíka Devils.

 

Nečakaný nástup sa v tejto sezóne podaril nielen hráčom HVTT Čermáň, ale i mužstvu Devils. Možno nie práve najúspešnejšiu minulú sezónu vystriedal nový ročník, v ktorom hrajú "červení" významnú rolu. Pomaly, ale isto sa blíži koniec súťaže a "diabli" sa stále držia na špici. O situácii sme sa rozprávali s Michalom Ivančíkom, hráčom Devils.

Posledný duel s Revcom skončil nakoniec kontumáciou vo váš prospech. Zápas ste ale mali vo svojich rukách. Ako vzniknutú situáciu vnímate?

"Zápas s Revcom by nemal skončiť kontumáciou, keďže sa kapitáni s rozhodcom stretnutia s Milanom Mášikom dohodli, že zápas končí stavom 4-1. Duel mohol byť úplne iný, pokiaľ by Revco využilo všetky naše vylúčenia. Keďže zúžitkovali len jednu príležitosť sami rozhodli o svojom osude. Všetci hráči Devilsu podali veľmi dobrý výkon, čo sa o hráčoch súpera nedá povedať. Víťazstvo v tomto zápase je v správnych rukách."

Momentálna situácia ukazuje, že najväčšími ašpirantami na titul ste vy a Lipa Team. Myslíte si, že Čermáň je už definitívne z kola von?

"Mužstvo HVTT je len dva body za nami a Lipou, takže stále všetky tieto tímy myslia len na víťazstvo v tomto ročníku. Nás čaká vzájomný duel s oboma mužstvami, takže tabuľka sa môže zmeniť už po týchto zápasoch. My sa zodpovedne pripravujeme na každý zápas, nech je to aj so slabším súperom. Všetci v našom tíme si prajeme, aby posledný zápas (s Lipou) v sezóne bol ako finále o prvenstvo v tomto ročníku."

Takže stále rátate i s HVTT...

"HVTT sa určite v tomto ročníku nevzdá myšlienky na celkové prvenstvo. Našim cieľom je im vrátiť prehru z jarnej časti."

Lipa Team, váš úhlavný súper disponuje skúseným kádrom. Je možné, že práve to bude pre vás osudné?

"Lipa má veľmi dobre poskladané mužstvo s množstvom skvelých hokejbalistov. My sme sa po minulej sezóne takmer rozpadli, avšak do tímu pred sezónou pribudli nový hráči, ktorí boli oporami svojich predošlých klubov. Pokiaľ by sme aj neuspeli v súboji o prvenstvo, určite budeme radi, že sme mohli túto sezónu trošku zdramatizovať. Nech vyhrá lepší."

Kapitán Lipa Teamu Vasilko naznačil, že hlavnou slabinou vášho mužstva by mohli byť brankári a užší káder. Je to možné?

"Nám vyhovuje hrať na dve formácie, hráči sa tak dostanú viac do zápasu. Každý duel hráme v podstate v inej zostave. Či už je nás viac alebo menej, je to len o kondícii. Pokiaľ sa bude hrať systémom 3+1, nebudeme nič meniť. Čo sa týka brankárov, nie je to striedanie plánované, ale vynútené. My sme pred sezónou zobrali ako náhradného brankára Mira Betáka z Vrabel s tým, že nám vypomôže, keď nebude môcť prísť náš prvý brankár Jaro Kattoš, ktorý máva pracovné povinnosti mimo Nitry. Táto myšlienka sa nám oplatila a Miro Beták sa zúčastnil približne na polovici doteraz odohraných zápasov. Dokonca figuruje aj medzi najlepšími gólmanmi tohto ročníka."

Čo by teda mohlo byť, naopak, vašou výhodou?

"Našou výhodou je, že sme veľmi dobrý kolektív. Snažíme sa v zápase nehľadať chyby v rozhodcovi, ale u nás. My sme nedúfali, že môžeme hrať túto sezónu o titul, ale pre nás bude úspech aj umiestnenie do tretieho miesta."

 

 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (4 votes)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
2 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.