Napriek úskaliam kráča Vrbové krok za krokom k prvotriednemu areálu a kvalitnej lige


By Ján Ivančík - Posted on 22 marec 2018

„V spolupráci s mestom sme dospeli k osvetleniu ihriska a do pár mesiacov sa bude inštalovať aj nový kamerový systém," hovorí pre TOPhbl.sk organizátor ligy vo Vrbovom Branko Remiáš.

Vrbovská hokejbalová liga zažíva naozajstný rozmach. Kedysi súťaž miestneho významu, dnes dejisko veľkých športových zápolení.

Do trinásteho ročníka Vrbovskej súťaže sa prihlásil tucet tímov, a to až zo štyroch okresov. Vrbovská liga tak nabrala skutočný význam v celom regióne.

„Postupnými krokmi sa mi plní sen vytvorenia kvalitnej hokejbalovej ligy hranej v dôstojnom športovom prostredí, ktoré bude spĺňať všetky štandardné atribúty a bude reprezentovať naše mesto. Začali sme od nuly, ďalší krok je za nami a ideme ďalej,“ hovorí pre TOPhbl.sk prvý muž hokejbalu vo Vrbovom Branko Remiáš (prezyvaný Killy), ktorý má byť právom na čo hrdý.

Mimoriadne kvalitná súťaž každým rokom naberá na prestíži, pričom nejde len o rozrastanie počtu tímov. Veľký kus práce sa podarilo spraviť i na miestnom športovisku.

„Pred časom sa nám podarilo vytvoriť tribúny pre divákov. Tento nápad sa zrodil už pri realizácií ihriska, ktoré financovalo mesto Vrbové. Žiaľ, navýšenie prostriedkov na prístavbu tribún už bolo nereálne, preto sme ich odložili na neskôr,“ konštatuje Remiáš, ktorý si pri prerode miestneho areálu prešiel i podstatnými sklamaniami: „Viackrát sme sa snažili získať podporu od VÚC, no kompletne spracovaný projekt tribún k ihrisku, kde prebieha regionálna liga pre nich nebol dosť zaujímavý. Prednosť dostávali projekty gulášových párty a exhibičné zápasy futbalistov, či iné krátkodobé a víkendové podujatia. Dosť ma to mrzelo, pretože náš projekt bol dlhodobý a žiadaný.“

Napokon sa dielo podarilo, a to najmä vďaka samotným hráčom, ale i podpore mesta.

„Celú réžiu ligy financujú hráči sami. Našetrenie peňazí na tribúny tak bolo veľmi dlhodobé. Častými návštevami zástupcov mesta, vysvetľovaním a argumentovaním sme ale napokon dospeli k zdarnému koncu,“ opisuje dlhoročný boj organizátor VHbL, ktorému sa k novým mantinelom podarilo pristavať i stánok na sedenie pre divákov, či zaobstarať novú svetelnú tabuľu.Pochvaľuje si pritom najmä spoluprácu s bývalým primátorom , ale aj s terajším vedením mesta, na čele so súčasnou primátorku. Aj vďaka tejto kooperácii je vrbovské hokejbalové ihrisko opäť o poznanie kvalitnejšie.

„V spolupráci s mestom sme dospeli k osvetleniu ihriska a do pár mesiacov sa bude inštalovať aj nový kamerový systém. Žiaľ, tak ako to chodí vo viacerých oblastiach Slovenska, aj Vrbové musí zápasiť s vandalmi, ktorí nevedia zmysluplne využiť svoj voľný čas,“ vraví Remiáš na margo problematických indivíduí, ktoré často ničia vytvorené športové prostredie.

Napriek ťažkostiam sú ale Vrbovčania pripravení kráčať vpred a svoj stánok naďalej zveľaďovať. Ich cieľom je i ďalšie napredovanie miestnej súťaže.

„Momentálne sú našim cieľom rôzne projekty, využívanie reklamných priestorov a pritiahnutie sponzorov. Chceme dať dokopy obnos peňazí na úplne nový povrch. Pracujeme tiež na zveľadení našej stránky www.vhbl.sk. Máme i viacero ďalších plánov. Verím, že s podporou mesta sa nám podarí postupne vybudovať pekný a reprezentatívny areál,“ zaželal si Remiáš, ktorý nezabúda ani na svojich spolupracovníkov: „Bez dostatočného množstva zanietených ľudí sa nič spraviť nedá. Preto patrí veľké poďakovanie najmä Jánovi Vydarenému, Tomášovi Plankovi, Patrikovi a Filipovi Masárovcom, Andrejovi Klátikovi, Denisovi Stolárovi a ďalším.“

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (6 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 2 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.