Najťažší krok zvládnutý, veľa ťažkých ale ešte pred nami


By joziva - Posted on 23 jún 2015

„Zápas proti USA bol úvodný a ten býva vždy najťažší," povedal pre TOPhbl.sk Jaroslav Kolibík, tréner ženskej reprezentácie.

Zatiaľ čo našim mužom sa zatiaľ vo Švajčiarsku nedarí rozbehnúť sa, naše ženy začali šampionát vo veľkom štýle. Jednoznačná výhra nad výberom USA je veľkým dôvodom na radosť.

„Zápas proti USA bol úvodný a ten býva vždy najťažší. Som rád, že sme ho zvládli a zápas sme vyhrali. Tím USA ma prekvapil svojou kvalitou. Naše dievčatá predviedli dobrý výkon a ďakujem im za víťazstvo. Turnaj je len v úvode a verím, že naše víťazstvá budú pokračovať až do finále,“ povedal pre TOPhbl.sk tréner nášho ženského národného výberu Jaroslav Kolibík.

Ten si zatiaľ pochvaľuje aj organizáciu šampionátu.

„Organizačne je šampionát na veľmi dobrej úrovni. Je veľký záujem o zápasy domácich tímov. Hrá sa v peknej aréne a každý deň je sprievodný program, kde žije celý Zug. Nemáme zatiaľ žiadne problémy s organizáciou majstrovstiev. Dúfam, že to vydrží do konca šampionátu,“ opísal atmosféru vo Švajčiarsku kouč našich žien.

Ciele slovenských výberov sú nemalé a ženy vykročili pravou nohou. Úspech je ale ešte veľmi ďaleko a všetci si to uvedomujú.

„Náročný je kľúč šampionátu. Za sedem dní máme šesť zápasov, a preto je cesta k titulu náročná. Ale ja verím, že to zvládneme a náš ciel sa stane skutočnosťou. V tom nám Pán Boh pomáhaj,“ dodal na záver Jaroslav Kolibík.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
8 + 6 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.