Na World Cup do Pardubíc aj dva slovenské tímy, prípravy sú v plnom prúde


By Michal Runák - Posted on 05 august 2013

Majstra z Nitry a bratislavskú LG čaká o šesť týždňov druhý vrchol sezóny.

Svetový pohár klubov sa tento rok uskutoční v Pardubiciach, do Čiech táto akcia zavíta opäť po dvoch rokoch. V roku 2011 sa najlepšie kluby Európy (zúčastnili sa iba kluby z Európy - pozn.red.) pobili o titul v Plzni, vlani sa bojovalo vo Villachu. V oboch prípadoch sa z triumfu tešil švajčiarsky Oberwill, aj s našimi hráčmi Kapánkom a Minárikom. "Rebeli" sú tak momentálne najlepším európskym klubom a zosadiť ich z trónu bude cieľom najmä českých a slovenských klubov. Práve zástupcovia týchto hokejbalových veľmocí sa stretli naposledy vo finále v roku 2010 v Bratislave, keď Hradec Králové vo finále zdolal vtedajší LG Doprastav 2:0. Aktuálny slovenský vicemajster sa teda objaví na vrcholnom medzinárodnom fóre opäť po troch rokoch. V roku 2000 v Bratislave dokonca na tomto podujatí triumfoval.
Vavrín pre víťaza tejto prestížnej klubovej súťaže, by si radi priniesli aj Nitrania. Tí sa pokúsia už po tretíkrát v rade preraziť aj medzi klubovou elitou vo svete. V Plzni ani vo Villachu sa im to nepodarilo a rytieri sa netaja tým, že by konečne tieto neúspechy radi zmazali triumfom v Pardubiciach. 
Názov World Cup má tento rok svoje opodstatnenie, pretože ako je známe, medzi účastníkmi sa objaví aj kanadský klub Canadian Dirty Birds, ktorý bude patriť spolu s našimi tímami, Oberwillom a domácimi zástupcami, k najväčším favoritom.

Pardubice sa na túto akciu svedomito pripravujú, organizátorsky by sa naši západní susedia mali opäť raz zviditeľniť. Hrať sa totiž bude v multifunkčnej ČEZ aréne s kapacitou 10.300 divákov, ktorá patrí v Čechách medzi najmodernejšie vybavené haly vôbec. O divácky záujem sa rovnako netreba báť, stačí si spomenúť na svetový šampionát z roku 2009 v Plzni, kde padol divácky rekord. Pripravených je i množstvo sprievodných akcií. Po celú dobu turnaja bude pred halou otvorená fun zóna pre hráčov i divákov, kde sa bude dať občerstviť, svoj priestor tu budú mať aj partneri podujatia. V sobotu 21. septembra si na svoje prídu aj deti. V posledný deň turnaja tu prebehne všešportový deň, spojený s autogramiádou miestnych hokejistov HC Pardubice. V piatok sa v kongresovej hale uskutoční aj galavečer "Zlatý míček", kde vyhlásia českého hokejbalistu roka. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke turnaja.

Tohtoročného svetového pohára sa zúčastní jedenásť klubov zo šiestich krajín. Sú to London Crusaders (Veľká Británia), HBK Nitrianski Rytieri Nitra, LG AZ HOKEJ Bratislava (Slovensko), SHC Aegerten-Biel, Oberwil Rebells, SHC Belpa 1107 (Švajčiarsko), HBC Autosklo-H.A.K. Pardubice, HBC Hradec Králové 1988, HBT Vlašim (Česká republika) Canadian Dirty Birds (Kanada), Ball hockey Luxembourg (Luxembursko). Konkurencia je teda ťažká, po úspechu na svetovom šampionáte však od oboch našich zástupcov očakávame prienik medzi najlepších aj na klubovej scéne. 

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3.9 (7 votes)

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
10 + 5 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.