Návrat európskeho šampionátu v ohrození


By Ján Ivančík - Posted on 11 január 2012

Na slovensko-maďarských hraniciach sa rokovalo o dôležitých otázkach rozvoja stredoeurópskeho hokejbalu.

Dňa 9.1.2012 sa konalo stretnutie česko-slovensko-maďarského vedenia na témy majstrovstiev Európy, účasti Maďarska na svetovom šampionáte juniorov, účasti madarských tímov v slovenskej Superlige a ďalsieho rozvoja hokejbalu v strednej Európe.

Zasadania sa zúčastnili Jaroslav Melišek prezident SHbÚ, Josef Kozel predseda ČMHbS, Vít Rezáč viceprezident ISBHF a Zoltán Pavelka prezident maďarského hokejbalu.

Zo zasadania vzišlo niekoľko záverov. Majtrovstvá Európy sa uskutočnia len za predpokladu, že sa ich zúčastnia nové krajiny - Srbsko,Rumunsko a Lotyšsko. Potvrdili sa teda šíriace sa obavy o ohrození znovuzrodenia európskych šampionátov. Pod maďarskou organizáciou sa mal najbližší konať v dňoch 27.6 - 1.7.2012 v Budapešti.

Maďari s definítou potvrdili účasť svojich výberov na MS v Písku v kategoriach U20 a U18. Zástupca Maďarska sa zúčastní na kongrese ISBHF v Paríži, kde bude potvrdené, či sa európsky šampionát bude konať alebo nie.

Istá by tiež mala byť maďarská účasť v slovenskej Superlige. Do skráteného ročníka sa zapojí jeden výber z krajiny našich južných susedov, od budúceho roka by sa počet mal rozrásť na tri. TOPhbl.sk informoval prezident SHbÚ Jaroslav Melíšek.

Vaše hodnotenie: None Priemer: 3 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
4 + 10 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.