Moravčíkovi je Revca ľúto, rieši však budúcnosť


By Ján Ivančík - Posted on 12 január 2011

"Hral som s chalanmi, ktorí tento šport hrajú dlhé roky. Určite som nazbieral nové skúsenosti aj ja," povedal Matúš Moravčík pre TOPhbl.sk

Odchod ďalšieho velikána, Revco Jokerit končí vo FHbL!

Jeden z tradičných účastníkov najvyššej FHbL sa rozlúčil s nitrianskou súťažou. Odchod Revca Jokerit bol nie len nečakanou ale aj mimoriadne smutnou správou pre všetkých fanúšikov súťaže. Tá prechádza ťažkými časmi.

"Veľmi sa k tomu vyjadrovať nedá," povedal bývalý útočník Revca Matúš Moravčík. "Mne osobne je to veľmi ľúto. Získali sme pekné tretie miesto, aj keď treba uznať, že najväčší súperi z boja vypadli."

"Oranžoví" boli pod vedením Jána Ďurického veľkým prínosom. V každom súťažnom ročníku sa s nimi rátalo v bojoch o titul a inak tomu nebolo ani v uplynulej sezóne. To aj napriek slabšiemu štartu.

"Chcem sa poďakovať pánovi Ďurickému za to, ako nás celú sezónu a aj dlhé roky predtým povzbudzoval a o všetko sa staral. Aj on toho má určite dosť," povedal Moravčík a hoci sa už radí medzi skúsených hráčov dodal: "Hral som s chalanmi, ktorí hrajú hokejbal roky rokúce a skúsenosti som určite nazbieral aj ja. Čo už, taký je šport."

Napriek tomu, že z ligy viacero mužstiev ubudlo, množstvo hráčov má o FHbL stále záujem. Medzi nich patrí aj bývalá opora Gorazdu, Capitals a Jokeritu. S prestupom sa treba poponáhľať, pretože termín 24.1 sa blíži.

"Momentálne si musím rýchlo nájsť nový klub, pretože prestupový termín sa blíži. Vo FHbL chcem určite hrať aj naďalej, už len kvôli veľkej vďake pánovi Petrovi Brodekovi, ktorý ligu založil. Všetci mu za to ďakujeme. Práve on ma k hokejbalu na Klokočine dotiahol," vyjadril sa Matúš Moravčík a na margo možných alternatív doložil: "Momentálne nerozhoduje prvá, druhá alebo tretia liga. Kto sa ozve a bude mať záujem, tam pôjdem hrať. Existujú isté varianty, ale tie si zatiaľ nechám pre seba."

Vaše hodnotenie: None Priemer: 5 (1 vote)
Značky

CAPTCHA
Táto otázka slúži na odradenie spamerov.
5 + 4 =
Solve this simple math problem and enter the result. E.g. for 1+3, enter 4.