Martin opäť vo finále, cestu mu skríži Doprastav Bratislava

By fhbl.sk - Posted on 09 máj 2010

Hokejbalisti Vrútok ani hráči z Pruského nedokázali zastaviť svojich súperov. Ani tretí pokus im nestačil na výhru nad Martinom alebo Bratislavou. HBK Kometa Vrútky - LG TPS Doprastav Bratislava 1:5 (0:2, 1:3, 0:0. + videá z vývoja semifinále.

Vo finále play-off extraligy v hokejbale sa stretnú ŠKB Izoglobal Martin a LG TPS Doprastav Bratislava. Oba tieto tímy zdolali svojich semifinálových súperov najrýchlejším možným spôsobom 3:0 na zápasy. Martinčania zvíťazili v sobotu v Pruskom 3:2 po predĺžení a Bratislavčania vo Vrútkach hladko 5:1. Prvé dva finálové zápasy budú na programe 15. a 16. mája, jediný duel o tretie miesto sa uskutoční 15. mája.

Výsledky sobotňajších tretích stretnutí semifinále play-off slovenskej extraligy (hralo sa na 3 víťazstvá):

Hráči Pruského neboli daľeko od svojho cieľa. Po bezgólovej prvej tretine nasledovalo jednogólové manko v druhom dejstve. Ani to nezastavilo húževnatosť domácich, ktorý vývoj stretnutia zvrátili. Napokon sa rozhodlo v predĺžení, kde mali viac šťastia Martinčania. Tretím gólom v stretnutí sa posunuli do finále i v sezóne 2009/2010.

ŠK 98 Pruské - ŠKB Izoglobal Martin 2:3 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 - 0:1) - konečný stav série 0:3
Góly: Fumač, Bielik - Silvester, Žulko, Michnáč

O poznanie jednoznačnejšie stretnutie sa hralo vo Vrútkach. Domáci nestačili na Bratislavu už v úvodnej tretine, kde prehrávali o dva góly. Ďalšie tri pridala Bratislava v druhej tretine, kde Vrútky kontrovali iba z hokejky Zeleného. Tretie dejstvo presný zásah neprinieslo, a tak je jasný aj druhý finalista.

HBK Kometa Vrútky - LG TPS Doprastav Bratislava 1:5 (0:2, 1:3, 0:0)
- konečný stav série 0:3
Góly: Zelený - B. Thron 2, Antl, Ondrušek, Kanich

Prvý a druhý zápas finále sú na programe 15. a 16. mája, duel o tretie miesto sa uskutoční 15. mája.