Martin alebo Doprastav Bratislava? Kto z koho?

By joziva - Posted on 21 máj 2010

Cez víkend pokračuje boj o titul. Vo vyrovnanej sérií je zatiaľ stav na zápasy nerozhodný, no už o dva dni môžeme spoznať meno nového šamióna.

Po dvoch hracích dňoch v Martine začína finále od začiatku. Stav série je vyrovnaný 1:1 a súboj sa prenesie do Bratislavy. Už úvodné stretnutia napovedali, že tieto zápasy nebudú žiadnou jednoznačnou záležitosťou. Podarí sa Bratislavčanom zúžitkovať výhodu domáceho prostredia?

Z doterajšieho priebehu finálovej série vyplýva, že domáci si budú musieť dať pozor najmä na úvodnú tretinu duelov. Už teraz je totiž jasné, že séria sa natiahne najmenej na štyri strenutia. Martinčania zas majú problémy najmä v záverečnej fáze stretnutia. Hovorí o tom aj štatistika, že päť z ôsmich gólov inkasoval Martin počas semifinále a finále práve v záverečnej tretine (počas riadneho hracieho času).

Títo súperi sa stretli už v sezóne 2007/2008 keď bol úspešnejší Doprastav. Všeobecne možno Martinčanov označiť za veľkých smoliarov finálových sérii. Za posledné štyri roky vo finále nechýbali ani raz. Najbližšie k zisku titulu mali práve v uplynulom ročníku, keď napokon podľahli Ružinovu po sedemzápasovej šnúre. Doprastav si na zlato siahol v spomínanej sezóne 2007/2008.

Martin teda má príležitosť pretrhnúť šnúru dominancie klubov z Bratislavy. Za posledné roky zbieral tituly majstra Slovenska Ružinov BA alebo Doprastav BA.

Pozrime sa ešte na históriu finálových súbojov slovenskej extraligy za posledné štyri roky:

Ročník 2008/2009

2.5.2008 – 3. kolo play off – 5. zápas:

ŠKB Izoglobal Martin – RBK Hockey Ružinov 1:2 ( 0:0, 1:1, 0:1)

26.4.2008 – 3. kolo play off – 4. zápas:

RBK Hockey Ružinov – ŠKB Izoglobal Martin 4: 2 (1:0,0:1,3:1)

25.4.2008 – 3. kolo play off – 3. zápas:

RBK Hockey Ružinov – ŠKB Izoglobal Martin 0: 2 (0:1,0:0,0:1)

19.4.2008 – 3. kolo play off – 2. zápas:

ŠKB Izoglobal Martin – RBK Hockey Ružinov 5: 1 (1:0,1:0,3:1)

Góly: Pobeha, Starosta, Konderla, Michnáč, Svitana - Huber

18.4.2008 – 3. kolo play off – 1. zápas:

ŠKB Izoglobal Martin – RBK Hockey Ružinov 1: 2 (2:1,0:1,2:0)

Ročník 2007/2008

3.KOLO 4.zápas 18. 5. 2008

LG TPS Doprastav BA - ŠKB Izoglobal Martin 4:2 (0:1,4:0,0:1) na zápasy: 3:1

3.KOLO 3.zápas 17. 5. 2008

LG TPS Doprastav BA - ŠKB Izoglobal Martin 3:4pp (0:2,1:1,2:0-0:1) na zápasy: 2:1